Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 3 hónaposom úgy alszik...

Baj ha 3 hónaposom úgy alszik el hogy szopizza az ujját?

Figyelt kérdés
Előtte cicizik de azon nem alszik el, vagy ha el is alszik felébred mikor átrakom a kiságyba. Félek hogy most már ilyen ujjszopizós lesz. A nagyobb lányom nem volt cumizós se de ujjszopizós se, ő mindig bealudt a cicin.

2014. szept. 23. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Szegény gyerek, megvonod tőle a cumit? Nem hatéves, hogy leszoktatni kelljen.... Már most elcseszted a nevelését. Szegényke :( Nem gondolod, hogy ez annak a jele, hogy valamit szopni akar?
2014. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7 hónapos kislányom van és ujjszopival alszik jó ideje. 3 hónapos kora óta tápszeres, cumit régebben elfogadta most már csak játszik vele. Én ezt nem tartom tragédiának persze nem akartam h ezt csinálja de ez lett. Majd eljön az ideje h leszoktassam, ugyanúgy mint ahogy a ciciseket leválasztják.
2014. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is elköpte a cumiját és az ujját választotta, de már nem, már mindent választ és rág és rág.

6 hónapos, a rágás miatt leszokott az ujjairól is.


Szerintem nem baj, majd leszokik a tiéd is róla, hétről hétre mást találnak ki :)

2014. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg annyira szerettem volna, ha rátalál az ujjára a kisfiam! Az megnyugtatja őt, így el tud aludni egyedül is, mindig ott van neki és még mosógépbe se kell rakni. :) Legkésőbb leszokik majd róla, amikor elkezd játszani, használni fogja a kezeit másra.
2014. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az én 17 hósom is ujjszopis. Csak akkor szopizza, ha álmos, valamint elalváskor. Ennyi belefér! Egyébként gyönyörűek a fogacskái. Én pedig egyenesen örülök, hogy ujjszopis lett, nem cumis /próbáltuk, nem kellett Neki/. A játszón nem egy gyerkőc van, aki cumival a szájában boldogan játszik, ma a piacon pedig egy 5 év körüli gyereket láttam az anyukájával vásárolni, cumi volt a szájában. Na, mi ezt legalább megúsztuk.
2014. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

1-es, nekünk a terhesiskolában direkt mondta a védőnő, hogy még véletlenül se legyen se cumi, se cumisüveg se otthon előre. csak ha kell, mert tápszeres lesz a baba, csak majd akkor vegyünk cumisüveget, de cumit akkor SE!

Én 6 éves koromig cumiztam, mert anyunak könnyebb volt a cumit a szájamba nyomni és elhallgattatni, mint beszélgetni, foglalkozni velem, ha igényem volt rá... Ennyit a cumi és a nevelés kapcsolatáról.

Bár azért én már hallottam olyan véleményt is védőnőtől, hogy jobb a cumi, mint az ujjszopár, mert a cumit ugyebár el lehet venni, az ujj meg mindig ott lesz szó szerint kéznél 5-6 évesen is.

2014. szept. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm már iskolás volt, és még mindig az ujját szopta. A szülei már sokmindennel próbálkoztak (körömlakk, stb), de nem sok sikerrel. Végül azért hagyta abba, mert már észrevette, hogy ez ciki. Én nem vagyok cumipárti, de ha a gyerek igényelné, akkor nem venném el tőle. Egyik gyerekem nem fogadta el a cumit, a másik csak alváshoz kérte, de azt se tartott sokáig.
2014. szept. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki csak addig örül az ujjszopinak, míg nem szembesül azzal, hogy 9 évesen még mindig szopja alvás közben és fogszabályzó is kell.
2014. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Akkor meséld el mit csináljak pl én,mivel a 3 hónapos babám nem hajlandó elfogadni a cumit, csak az ujját szopta. Elalvás előtt szopizza (hozzáteszem, soha nem kellett altatnom, mert elaltatja magát).
2014. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én nem is próbálok/próbáltam cumit adni a babámnak, mert minek? Nem sírós baba és a nagyobbik lányom is kibírta cumi nélkül és ujjszopós sem lett.

Az a bajom hogy nem alszik el a cicin, pedig anyatejes, és így az ujjával altatja magát. Az lenne jó ha szopizás közben bealudna, mert minek szopja az ujját ha ott a cici??? De nem tudok mit csinálni sajna.

2014. szept. 24. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!