Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Katalin vagy Anna?

Katalin vagy Anna?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne gyertek azzal, hogy mindkettő öreges, ne adjisten parasztos, vagy hogy Katalin helyett csak Katát, Anna helyett Annalénát vagy Annabellát adnátok, mert mindig csak ilyen véleményeket adok. Nekem viszont az a konkrét kérdésem, hogyha csak és kizárólag ez a két név közül lehetne választani, melyiket adnátok?


(A kekeckedés elkerülése végett: nem, nem a GYK-n fog eldőlni a gyerek neve, ez csak egy egyszerű közvélemény-kutatás.)


Előre is köszönöm mindenki válaszát! :)



2014. szept. 29. 18:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem legyen mind kettő! :) Az én lányom Papp Zsófia Ágnes, Zsófit a nagymamáról, Ágnest édesanyámról kapta. De ha csak egyet lehet választani, akkor szerintem Anna. :)
2014. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Kizárólag Anna. A Katalin soha nem tetszett, és nem azért mert öreges, hanem mert számomra nem szép név.
2014. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Én is a Katalinra voksolok, mert az Anna az elmúlt kb. 10 évben tucatnév lett, és a saját babámnak is olyan nevet választottam, amiből viszonylag kevés van. (Nekem tucatnevem van, nem annyira szeretem, pedig szép név, csak kicsit lehangoló, hogy a munkahelyemen erre a névre kb. öten szoktuk felkapni a fejünket...)
2014. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Érdekes , hogy sokan tucatnévnek mondják az Annát, szerintem sokkal több a Hanna, az én Annámat rendszeresen Hannázzák... viszont sem az oviscsoportjában, sem az ismeretségünkben nincs Anna nevű kislány... Nekem egyébként az Édes Anna c. mű ugrik be róla, nem az, hogy parasztos... :) kinek mi :)
2014. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
60%
Anna. Bár ezt az indokot nem szereted, ahogy írod, de a Katalin végtelenül öreges név.
2014. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi az öreges a Katalinban??? mondja már meg valaki! vagy csak amiatt, mert te Kati nénit ismersz a szomszédból? ennyi erővel én ismertem 80 éves Vivient, vagy Angyalka nénit... szerintem csoda szép név, lehet becézni, de egy felnőtt sem nevetséges vele , ha bemutatkozik...
2014. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ugyanaz a kategória. Mindkét név szép, elegáns. Nekem tetszik mindkettő. De Annákkal már tényleg Dunát lehet rekeszteni sajnos. Katalinnal alig találkozol. Ráadásul aranyosan becézhető, kislánynak kedves. Szóval én a Katalint választanám.
2014. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez az öreges, nem öreges kérdés. Akinek nem tűnik fel a hasonlósák egy Anna és egy Katalin között, az szerintem teljesen tájékozatlan. Csak az Anna az elmúlt 2 évtizedben tömeges lett. Azért választják inkább, mert most divat. Pont ezért legyen Katalin kedves kérdező! Pont annyira szép!!
2014. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
nem csak a szomszéd nénit ismerem ezzel a névvel, van velem egykorú kolléganőm. Ez már a mi korosztályunkban is elég ciki, nem még most.
2014. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért, mert amúgy tetszik a név, de az Annával kapcs. ez a nem öreges érv nem állja meg a helyét a Katalin ellen. Tele van velük is a temető meg a nyugdíjas klubok. Bocsánat az asszociációért, csak tényleg ez jutott eszembe. Az Anna újabb név lenne mint a Katalin?? Csak most trendibb. Még kb. 5 évig. Aztán majd a Katalin lesz az. Ugyanolyan örök.
2014. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!