Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumisüvegből mennyi idős korig?

Cumisüvegből mennyi idős korig?

Figyelt kérdés
A kisfiam másfél éves, és a reggeli/esti tejet cumisüvegből kapja. Csak felmerült bennem a kérdés, hogy meddig "kell" abból kapnia?
2014. okt. 1. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ameddig nem fogadja el pohárból. Az én lányom 2,5 éves kora óta issza a kakaót bögréből. De az egyéb innivalót már 1 éves kora óta pohárból issza.
2014. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hósan eldobta a lányom a cumisüveget . Csak itató pohárból iszik azóta . Szilikon csőrös, ill műanyag csőrös . Most lesz 11 hós :)
2014. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam júniusban volt 2 éves, reggel-este még cumisüveg van. Majd szól, ha másból kér már.
2014. okt. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen hogy kell. Az enyémeknek soha nem volt cumisüvegük, két hónapos korukban is már pohárból ittak, és később is. Barátnőm meg azt mesélte, hogy óvodás korában is néha cumisüvegből itta az esti kakaóját.

Ha másfél éves, már meg tud tanulni pohárból inni, lehet vele próbálkozni napközben, a többit meg csináld úgy, ahogy Nektek jó.

2014. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Napközben csőrösből, pohárból, ebből-abból iszik, csak a tejcsit megy cumisüvegből. Elnyammogja szépen, mire a végére ér, el is alszik szinte :)
2014. okt. 1. 09:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 hónaposan tette le végleg az üveget,de 6-8 hónapos koráig is csak egyszer evett már belőle. Én akkor átváltottam neki a tápszert tejpépbe keverve kanállal,inni pedig szívószállal ivott.Később,kb 14hónaposan tanulta meg a csőröst használni,de volt nek iszívószálas üvege is.Már kb 16hós korától pedig kubus üvegből iszik ha úton vagyunk,vagy műanyag üvegből,itthon meg vagy ezekből,vagy pohárból.
2014. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a fiam most múlt kettő, még mindig a cumisüveg megy. minden fajta csőröspoharat próbáltunk, utálja. pohárból tud inni többé kevésbé, de a cumisüveget viszi magával egész nap. cumija nincs viszont és nem is volt.
2014. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Másfél évesen ment bölcsibe, akkor szokott le a napközbeni cumisüvegről végre. Az esti-reggeliről viszont nem tudtam leszoktatni. Próbáltam megbeszélni vele, mindenféle más alternatívát ajánlottam, de semmi. Aztán 2 évesen gondolt egyet, és kérte, hogy vegyünk egy csőrös poharat. Azt kb 2 hónapig használta, és azt is magától tette le.
2014. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!