Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a gyermekével alszik...

Aki a gyermekével alszik együtt, mit tapasztalt?

Figyelt kérdés
A kisfiam egy ideje éjszakánként felébred a kiságyában (rácsos), és átkéreszkedik hozzám a nagyágyba. Ott szépen durmolt reggelig, nyugodtan. Egy idő után ez az ébredezés kezdett fárasztó lenni, ezért már eleve a nagyágyba fektettem le. Nem is ébred fel, szépen alszik. Csak kezd nyűgös lenni, hogy leginkább keresztben helyezkedik el, és így vagy a lába landol a gyomromban, vagy a buksija  szeretnénk majd venni neki egy kiságyat, ami nem rácsos. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy aki hasonló képpen aludt a gyermekével, mit tapasztalt? Könnyen átszokott a kicsi a másik ágyba?
2014. okt. 1. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

én hol magam mellett tartom, hol a kiságyban alszik

valahogy szívesen alszik így is úgy is


így még nyugodtabb is vagyok, mert kiságyban hason van, mellettem háton, így legalább nem deformálódik a kisfeje


az átszoktatásról annyitanácsot hallotam hogy soha nem szabad böntetésként hangozni, hogy na most alszunk, mindig úgy kll letenni, hogy örömmel, hű de jó, megyünk álomországba, vagy akármi

2014. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ja, ezzel nincs gond. amúgy másfél éves :) csak kis izgága :)
2014. okt. 1. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Kislányom először mellettünk aludt a kiságyban majd fokozatosan átszokott hozzánk, kb 2 éves volt amikor magától úgy gondolta,hogy már visszamegy a saját ágyába(mert az volt neki annak ellenére ,hogy nem használta a kiságyat sem), azóta is ott alszik
2014. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
A kisfiam első perctől utálta a kiságyat... Eleinte hintában aludt el, úgy lett betéve az ágyba, hogy már aludt. Egy ideig hajnalig ott aludt, aztán bekönyörögte magát a mi ágyunkba. A végén odáig jutottunk, hogy minden este a mi ágyunkban aludt el és egész éjjel ott volt, persze ütött, vágott, rúgott minket minden éjjel. A férjem úgy járt dolgozni, hogy semmit se aludt, én pedig így végeztem a házimunkát, meg a kicsi körüli dolgokat. És akkor még nem szóltam a szexről... Néhány hónap után eldöntöttük, hogy ha törik, ha szakad a saját ágyában fog aludni.. Hetekig készültünk rá lelkileg :D és meglepő módon sokkal egyszerűbb volt, mint hittük. Az első nap 48 percet könyörgött, bőgött, de ott voltunk vele és meséltünk neki. Aznap éjjel kétszer még bepróbálkozott, de hamar feladta. A második este már csak 5percet bőgött utána hallgatta a mesét és éjjel fel se kelt. Utána már csak egy perc bőgés, mese és alvás. Azóta mindenki jobban alszik, és ő is kevesebbet alszik napközben, mert jobban kipiheni magát.
2014. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Lányunk is átszokott hozzánk és utána semmi pénzért nem akart a saját ágyában aludni. Ígértünk neki mindent, de hiába.

Mikor megszületett a kistesó, Ő akkor 4és fél éves volt. A picit ebből a hibánkból tanulva rögtön külön ágyba és szobába raktuk és ment vele a nagylány is minden szó nélkül. Azt mondta, hogy vigyáz a picire. De ha nem született volna tesója, mai napig ott aludna velünk.

Minél hamarabb próbáld meg külön rakni, később sokkal nehezebb lesz.

2014. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!