Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivitelezhető a kórházban...

Kivitelezhető a kórházban szülés után, hogy nem engedem meg a csecsemősöknek, hogy cumisüvegben teát meg cukrosvizet adjanak a babámnak?

Figyelt kérdés
Szombatra vagyok kiírva körülöttem az összes babáűt így táplálták a kórházba amíg az anyja csak előtejet tudott nekik adni és 1-2 hónap után mindegyik baba leszokott a ciciről.Elég nagy súlyú babánk lessz már most 4,3kg a becsült súlya és még van egy hetem, tehát tud majd miből fiogyni, de én sztem nem engedem nekik ezt a táplálást.Csak előtejet fog kapni amennyi van.Ez mennyire elítélendő?
2008. aug. 11. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Pár napig bőven elég az előtej, Akkora gyomruk van, mint egy dió. Én sem engettem. Én 6 hónapja szoptatok kizárólagosan és szerintem ez is segített.
2008. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy alátámasztottad az elképzelésem.A többiek miért negedik vajon? Annyira sírna a baba, hogy megsajnálják? Voltam baba látogatáson mindegyik gyerek szájából lógott ki a cumisüveg/cukros víz és barátai/ iszony.....Vajon megszólnak a csecsemősök, hogyha én sem engedem? Volt ebből hátrányod?
2008. aug. 11. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem hiszem,hogy csak azért tudtak 1-2 hónapig szoptatni az ismerőseid,mert a kórházba adtak a babának mást is. 3 gyermekem van. Mindhárom kapott a kórházba(nálunk tápszert adnak).Hiába mondja az ember,hogy esetleg ne adjanak neki. A két nagy 1 éves koráig szopizott. 6 hónapig csak anyatejet kaptak. A kicsi még csak 1 hónapos,ugyhogy őróla még nem nyilatkozok.:)Ugyhogy szerintem nem ettől függ,hogy leszoknak e a ciciről.

Szólhatsz nekik,de az én meglátásom az,hogy van amikor már csak azért is adnak neki(pont emiatt).Tisztelet a kivételnek. Bár nekem egyszer azt mndta egy cecsemős,hogy azért is adnak nekik,hogy ne essen sokat a súlyúk és,hogy ne sárguljanak be. Nem tudom igy van e.

Eyébként az első 1-2 nap lesz rázós,mig be nem indul a tejcsi,mert többet fog sírni a babád. De sűrűn tedd cicire és nem lesz gond.


üdv

2008. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem tudom mennyire igaz. Az én babám is kapott a kórházban teát, de attól még szépen szopott is elég sokáig.

Viszont ha te előre bemész a kórházba és szólsz, hogy így szeretnéd, és szeretnéd, ha ezt minden nővér tudná, akkor meg tudják oldani. De közvetlenül szülés után is szólj, hogy ne felejtsék el, hogy ez az "extrás baba".

Bár én már hallottam olyanról, hogy a kisbabát elviszik megfigyelésre szülés után, és az alatt beszürkül, mert szomjas szegény, aztán kaphatja az infúziót. Én inkább azt kérném a helyedben, hogy ne cumival kapjon teát, hanem kanállal, de szerintem nem hogy nem árt az a kis folyadék, hanem még jót is tesz. Nem nyomják a szájába állandóan, max. 1-2 ml-t kap, csak hogy ne száradjon ki szegényke. Utána meg már úgyis megkapod, és te azt adsz neki, amit jónak látsz.

2008. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Igen rossz volt a megfogalmazásom....nem is a vízzel van a baj, hanem, hogy ömlik a szájába a cucc és ezért ellustul.

Viszont azt sajnos kétlem, hogy a sok dolguk mellett képesek lennének kis kanállal etetni a babámat csak mert én így szeretném :o(

Majd meglátjuk.....


Köszönöm a válaszokat!!!

2008. aug. 11. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban töltött 3 nap alatt nem lustul el ettől! Azért adják neki ezt a ˝cuccot˝ ahogy írod, hogy ne sárguljanak be, ki ne száradjanak, uis kevés az előtej is az első napokban. Van akinek szerencséje van, és elégnek bizonyul, akkor valóban nem kell kiegészítés. Javaslom a rögtöni fejést is, h induljon be a tej, és azt kanalazd akkor a babádnak, hogy ne cukrosvizet igyon. Persze, hogy az neki is jobb, de mindenképpen itatni etetni kell. Kanál és pohár is segít a cumisüveg helyett.. egyébként. Sok boldogságot!
2008. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha szülés után közvetlenül szomjas a baba, akkor mellre kell tenni (sőt, mindenképpen mellre kellene tenni a szülést követő két órán belül, csak sajnos nem minden kórházban ez a gyakorlat)! Szopizni fogja az előtejet és ez akkor még elég neki. A bababarát kórházakban ez természetes. Ha nem ilyen kórházban szülsz, akkor is kérheted, hogy szülés után, ha elláták a babát, hozzák vissza Neked a szülőszobára, hogy megszoptathasd! De ha nem ez a gyakorlat a kórházban, akkor mindenképpen kérd és ragaszkodj a kérésedhez! Ha lehet, már szülés előtt is szólj! Ha ezután is gyakran mellre tudod tenni (éjjel is!), akkor elég lesz neki az előtej, semmi szüksége másra. Ha éjjel nincs veled a baba, kérd meg a nővéreket, hogy ha sír, hozzák ki szopizni, ne pedig teáztassák! Jogod van hozzá, hogy kérd és hogy teljesítsék is a kérésedet! Ha egyik éjjel esetleg nem hoznák, akkor gyanús, hogy adtak neki mást, mert ilyenkor még (éppen mert kicsi a gyomruk) gyakran kéretzkednek cicire a babák.

Mitől lenne elitélendő, hogy így szeretnéd? A babádnak ez a legjobb és ez akkor sem elítélendő, ha a nővéreknek esetleg kényelmetlen. Nem az ő érdekük a fontos, hanem a babádé.

Én szerencsére bababarát kórházban szültem, ott természetes, hogy szülés után még köldökzsinórral összekötve a hasmara tették, majd a zsinór elvágása után is még egy ideig a mellemen pihent, persze betakarva. Aztán elvitték, lemérték, mosdatták, felöltöztették és visszahozták a megfigyelőbe, ahol szülés után a megfigyelés idejét töltöttem. Ott szopizott, a nővér segített, megmutatta, hogyan kell jól mellre tenni. utána együtt kerültünk a szobába és innentől éjjel-nappal sokat ciciztünk (volt, hogy félóránként), de semmi mást nem kapott. Nem sárgult be, semmi gond nem volt, a tejem úgy indult be, hogy észre sem vettem (nem feszült a mellem), mert egyből kiszívta. Szépen nőtt a súlya is, a szobában volt egy baba, aki születésétől egyáltalán nem is veszített a súlyából, csak hízott. Pedig ő sem kapott mást, csak cicit, de azt sokat :)

Ha igaz lenne, hogy az újszülötteknek szükségük van az előtejen kívül folyadékra, akkor a bababarát kórházakban gyakrabban sárgulnának be, vagy száradnánka ki a babák. De nemhogy nem gyakoribb, hanem ritkább az ilyen kórházakban a folyadékhiányos baba!

Szóval kérd nyugodtan, hogy ne adjanak neki mást, viszont mindig hozzák ki szopizni (éjjel is!) ha kéri. Ragaszkodj a kérésedhez, ezzel a babádnak teszel jót!

2008. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És ami a legfontosabb: sokszor cicire tenni a babát!!!
2008. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, azért félreértés ne essék, ha mégis valami okból szüksége van folyadékpótlásra a babának, akkor nálunk is adnak, csak ez ritka, ilyenkor vizet kapnak, kiskanálból.
2008. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja bocs, utolsóelőtti, mert közben írtak :)
2008. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!