Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nincs baj ha nem...

Meddig nincs baj ha nem mászik még egy baba?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos, már több mint két hónapja kúszik, de a mászást még nem is próbálja. Annál inkább szeretne felállni, húzza magát fel a kiságyban, egyszer már fel is állt, de elég dölöngélős még.
2014. okt. 7. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom meddig nem baj,de az én láoyom 9 hónapos elmult amikor elkezdett mászni.szerintem ne aggódj.
2014. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven jó, az enyém tudtommal egy percet sem kúszott, ellenben napra pontosan 8 hónaposan felállt, két nappal később már mászott és ült is.
2014. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak olyan frusztráló mert mindenkinél azt olvasni hogy az ő gyereke 6 hónaposan már mászott meg állt és ezért aggódom hogy ő mikor fog.
2014. okt. 7. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, 6 hónaposan nem mászik egy gyerek. Nálam a nagyobbik egészen 11 hónapos koráig kúszott, de mint egy kommandós. Aztán felállt, majd kb. 1 hetet mászott, majd ment. A lényeg, hogy vagy a kúszás vagy a mászás meglegyen.
2014. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én babám nagyon akart mászni, de valahogy nem ment, csak akkor mászott miután megtanult felülni és felállni. Kb a felállás után 1 héttel kezdtett mászni. Ez olyan 7,5 hónaposan volt és a védőnő szerint gyorsan haladt a mozgásban.
2014. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos korig kell mászni. A mi lányunk 8 hónaposan még nem is kúszott. 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni.
2014. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem semmi gond nincs!De arra figyelj,hogy sokat legyen a földön,nem járókban, kiságyban.Így rá lesz kényszerülve,hogy másszon,nem lesz lehetősége belekapaszkodni a kiságy,járóka oldalába,hogy felálljon!Ha elkezd mászni úgyis rákap az ízére,és gyakorolni fogja sokat!

Én gyerekeim amúgy kb 10 hónaposan kezdtek el mászni,az első előtte kb 1-2 hónapot kúszott, a második csak is,de ő csak módjával.Azt hozzáteszem,hogy ekkor már fel tudtak állni is,de nem indultak el,csak 13-14 hónapos koruk körül,addig másztak,esetleg lépegettek bútor mellett!

Nem vagytok elmaradva,de ne siettess semmit,fontos,hogy másszon!

2014. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egész nap a földön van nincs kiságyban meg járókában, max pár pillanatra amíg mondjuk kiszaladok valamiért.
2014. okt. 7. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem kell aggónod,az én kisfiam kb 7-8 hónaposan kezdett el kúszni,10 hónaposan mászni és kapaszkodva felállni,onnantól fogni kellett a kezét és menni kellett vele.13 hónaposan kezdett el egyedül menni.

Most 17 hónapos és már szinte szalad. :)

Viszont a tesómék kisfia a 33. hétre született,nekik tegnap volt 11 hónapos,nem kúszik,nem mászik,fel sem tud kapaszkodva állni sem. :( Csak forog a hasára és onnan vissza.Gyógytornára kellene járatniuk,de nem tudják megoldani,magánra meg nincs pénzük sajnos :(

2014. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!