Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba napja. Tapaszta...

3 hónapos baba napja. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Beköszöntött a sírással hív - mosollyal ott tart időszak. Szeretnék valamit megoldást találni erre. Eddig ugye elnézelődött egyedül is nyugodtan, amíg tudtam pl főzni, és ha bementem hozzá, nyugodt volt. Most alig van időm a háztartásra így. Napközben keveset alszik. Nem kéne hogy egész nap "nyűglődjön" mikor nem lát, de azt sem akarom, hogy rossz szokásokat vezessek be. (pl sokat venném kézbe, aztán semmire nem marad idő). Első gyerekkel nincsen erre bevált módszerem. Van aki szerint "lesz ennél rosszabb is, és ezen át kell menni, ez a megoldás".
2014. okt. 7. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy baba alapvetően sok figyelmet igényel, és igen, ahogy okosodik, egyre inkább kéri majd, hogy vele foglalkozz, figyelj rá.

Én a babámat "bevontam" a házimunkába. Amíg főztem, kivittem magamhoz a konyhába, hordozóban vagy pihenőszékben üldögélt. Közben magyaráztam neki, énekeltem, zenét hallgattunk.

Mikor mondjuk teregettem, akkor járókába tettem, onnan jól látta hol vagyok, mit csinálok.

Persze nem kivitelezhető, hogy állandóan, minden percben lásson engem, tehát voltak nyöszörgős időszakok. De valóban túl kell rajta lenni.

Könnyebb lesz (legalábbis nekem az volt), amikor elindult, és jött utánam. Akkor pakolással, játékokkal próbáltam lefoglalni amíg dolgom volt.

De amúgy elsődlegesen ő volt a fontos, és sokszor elúsztam a háztartással. Őszintén: pont nem érdekelt.

S ez nem azt jelentette, hogy egész nap a kezemben volt. Csak valahogy megpróbáltam úgy csinálni a dolgaimat, hogy őt se hagyjam ki belőle. Így valahogy vissza lehetett venni a nyűglődésből.

Persze nálunk is voltak zökkenők. Benne lenni nehezebb, mint később leírni azt. :)

Kitartást!

2014. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én csajszim is keveset alszik. A főzéshez én is viszem magammal hordozóba.

Érdekes dolog ez a háztartás, eleinte én is mindig idegeskedtem, hogy alig haladok. Aztán rájöttem, hogy bakker, előtte mikor napi 12 órát dolgoztam, akkor sem volt napi egy óránál több időm, mégis mindig minden kész volt. Most sincs ez másképp, legfeljebb nem ma vasalok, hanem holnap. Ennyi, most a baba az első.

2014. okt. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!