Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz lenne a lenti kijelentés...

Igaz lenne a lenti kijelentés egy 8 hónapos babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy 8 hónapos kislány felügyeletére. Találkoztam is a családdal és anyuka azóta írt már egy üzenetet, amivel teljesen ledöbbentett.

Arra kért, hogy amikor ott vagyok náluk ne használjak parfümöt - deo-t használhatok. Ezt azért kéri, hogy a kislány a bőröm szagát szokja meg és ne a parfümöt, mert ha netalántán márkát cserélek, akkor a gyerek össze lesz zavarodva, hogy ugyanaz az arc, de mégsem, mert más szaga van.

Felvetődött bennem, hogy akkor mi a helyzet az öblítővel? Amikor pl. anyuka mossa a ruhákat és netalántán nincs a megszokott illat, mert kivonták a forgalomból, vagy lecserélte a cég, akkor mit csinál?!


Egyébként ez a dolog igaz? Hogy szag alapján dönti el a kisgyerek, ugyanaz az ember van-e vele, vagy sem?! (megjegyzem, nem vak a kislány).


2014. okt. 8. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
anyuka flúgos
2014. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeseg!
2014. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Egészen pici újszülötteknél valóban azt ajánlják az anyukáknak, hogy eleinte ne használjanak erős parfümöt, illatokat, ne váltsanak hirtelen teljesen más hajszínre, hogy anyuka tényleg "állandó" legyen, de ekkora babánál szerintem ez már butaság.
2014. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lányomnál nem emlékszem olyanra, hogy bárkinek a parfümje számított volna abban, hogy felismeri-e vagy sem az illetőt.

Barátnőm nagy parfüm-rajongó, szerintem minden nap mással fújja be magát. Lányom meg pólyás kora óta imádja, és megy hozzá, akármilyen is az illata. Szerintem, ha hagymaszagú lenne, akkor is imádná. :)

2014. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Újszülöttnél szokták javasolni, hogy ne használjon az ember erős parfümöt, hogy a baba az anyuka saját bőrének illatát érezhesse, mert az megnyugtatja stb... Egy 8 hós kislány nem szag alapján ismer fel dolgokat, lát, tehát tudni fogja hogy ki vagy még akkor is ha parfümöt váltasz.

Szerintem is flúgos kicsit az anyuka.

2014. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Anyuka nem normális, egy 8 hónapos baba már nyit a külvilág felé, ismerkedik, megkülönbözteti az idegeneket és a számára nem idegeneket, de nem a szaguk alapján.

Az újszülöttek azok, akik anyát a hangjuk mellett az illatukról is megtudnak különböztetni.

2014. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is butaságnak tartottam, amikor olvastam, sőt most is annak tartom. Amikor a páromnak meséltem, akkor rám nézett és az első reakciója az volt, hogy nem komplett az anyuka.

Első gyermekes család és gyanítom, picit túlreagálják, izgulják a gyereket (mert pl. elsősegély tanfolyamot is kérnek, ami babáknak/kisgyerekeknek megfelelő, mert hátha nem érkezik meg időben a mentő, holott a kórháztól kb. 1-2 km-re laknak.)

2014. okt. 8. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi idősen már tényleg nem. De kisgyerekek mellett alapból nem ajánlott a parfüm, az erős kozmetikumok, mint ahogy egyéb vegyszerek sem (pl. az erős vagy túlzásba vitt öblítőszer. Részemről egyáltalán nem ajánlom a használatukat, de mindenkinek szíve joga eldönteni). A kicsinek érzékeny a bőre, és igenis érintkezik azokkal, amiket használsz. Nálunk van ekcémás a családban, tudnám ragozni :( Ha más az ölébe veszi, a gyereket, utána érzem rajta a parfümöt, az öblítőt. Ha a szagot érzem, tuti átment rá valami. Ezt persze nem veszem borzalmas dolognak, csak mondom, hogy igen, átmegy. Tehát én inkább a baba bőre miatt mondanám, hogy a kozmetikumokból és a vegyszerekből vissza kell venni.
2014. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem az elsősegély egészen más tészta. Ha emiatt nem tartod őket komplettnek, ne is menj oda.
2014. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az elsősegéllyel nincs semmi, csak megemlítettem, mint újdonság.

A fenti dolog volt az, ami teljesen kicsapta a biztosítékot.

2014. okt. 8. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!