Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsot hozzátáplálás...

Adnátok tanácsot hozzátáplálással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos lesz, és nem tudom, hogyan kezdjem. Almát már eszik, de pl van itthon Milumil málnás rizspép. Azt hogy adjam? Már adhatom neki? Adhatom ugy, hogy ma alma, holnap tejpép, holnapután krumpli? Vagy hogy? Ti hogy csináltátok?
2014. szept. 28. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az almához keverj kekszet. Ha már egyszerre megeszik egy egész adagot, akkor kezdheted kóstoltatni a másik félét. Általában ez főzelék.
2014. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tejpepet max az elso ev vege fele, ugyanis TEJ van benne. Keksszel ovatosan. A hagyomanyos kekszben adalekanyagok, TOJAS van es mogyoro lehet. Babakeksz egy fokkal jobb, de ezzel bevezetned a glutent, amivel azert 6-7 honapig legalabb varni kene, de a mi orvosunk szeribt 1 evig. De a 6-7 honap realis szerintem.

Sorban johetnek: alma, barack, szilva, krumpli, sargarepa, salata, rizs, sutotok. Kostoltatas: elso napon egy kanal, masodikon 4-5, harmadikon amennyit elfogad. Figyeled, h nem jelentkezik-e allergias reakcio!

2014. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most már azt mondják, 4 és 6 hós kora között be kell vezetni a glutént. Van olyan háztartási keksz, amiben nincs tojás, de létezik külön babakeksz is.

4 hónapos kortól tejpép is létezik, azt kaphat már. (A tápszerben is van tej.) Én tejpépet este adtam nekik, az elég jól eltelít, jól aludtak utána.

Nem kell sietni a hozzátáplálással az elején! Én inkább úgy javasolnám pl., hogy ezen a héten alma, jövő héten barack, utána való héten répás krumpli.

2014. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Még egy tanács: Két kaja közt kezd a kóstoltatást, mert ha nagyon éhes akkor nem biztos, hogy van kedve hozzá.

Én ha akkor próbáltam kóstoltatni a fiamat amikor éhes volt, akkor egy kanál után addig ordított amíg nem kapta meg a tápszerét.

Viszont két étkezés között ma már egy fél almát megevett:)

2014. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!