Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák bennetek szoktak...

Anyukák bennetek szoktak ilyen érzések lenni? Vágy egy újabb baba iránt?

Figyelt kérdés

Egy 10 hónapos kisfiam van. Sem egészségügyileg, sem energiában nem bírnék jelen pillanatban egy második gyerekkel. Dolgoznom is jó lenne majd később előtte visszamenni.

Napok óta azt képzelgem, hogy majd pár év múlva mikor nagyobb lesz a tesó, jön egy pici újra. MIért, mikor nem ésszerű, belülről jön ez. Tudom, hogy nem bírnám.. Mik ezek ösztönök, vagy milyen érzések. Mindig is nagycsaládra vágytam, talán azért.

Ti hogy vagytok ezzel?


2014. okt. 8. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Talán, mert ma divat dicsőíteni az anyaságot. Mondani, hogy milyen aranyos egy pici baba stb. de azt már nem, hogy 10-15 év múlva lesz-e miből felnevelni?

Az anyaság természetes ösztön a legtöbb nőnél, de ezen túl kell lépni, és józanul gondolkodni.

2014. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Bennem is megvolt ugyanez,szerintem ez a fajfenntartási ösztön. Néha ésszel felül kell bírálnunk az ösztöneinket.
2014. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, emberek vagyunk, nem engedelmeskedhetünk mindig, mindenhol az ösztöneinknek, néha az eszünkre kell. Hiába tör ránk a vágy a teszkóban, sorbanállás közben, nem fogunk a bugyinkba nyúlni és nem vetjük rá magunkat az előttünk álló pasira sem. Még most szültél, biztos könnyű volt, lehet ezért is van benned, h jöhet akár azonnal a következő. Kérdezd meg azokat a nőket, akik nehezen szültek, van-e bennük ösztön/vágy még egyet szülni :)) Hát nemigen. Van ismerősöm, akinek már majdnem iskolás lett a gyereke, mire rá merte magát szánni a tesóra.
2014. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, ez így van, hogy divat csak a jó oldalát kiemelni. Én is a tévében csak a jaj de édes, aranyos stb látom és az ismerősök is hallgatnak a nehézségekről. Talán ezekre a szép dolgokra vágyom csak... Pedig most minden nehézségével együtt, nem fér bele nekem két gyerek. Utálok nem aludni, amikor ki vannak az idegeim stb.. mindenképp meg kell várnom, hogy megteremtődjön a megfelelő helyzet a következőre és az most évek.. :/
2014. okt. 8. 16:47
 5/8 A kérdező kommentje:

nekem nagyon szép szülésélményem van, de ami utána jött, nem alvás.. fáradtság, hasfájás, nem értem mit akar a gyerek, annyit sír, na ezekre nem vágyom..

és szerintem részemről nagy hiba megint egy tökéletes kisbabáról vizionálni, aki csak eszik iszik mosolyog, hiszen az elsővel minden az ellenkezője volt.. még ezt sem hevertem ki..

de van olyan ismerősöm, aki kifogott tökéletes babát.. nem is egy.. irigy is vagyok rájuk :( :)

2014. okt. 8. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy ők kifogtak egy tökéletes babát?
2014. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első 1 évünk még jól telt, vhogy bírtam energiával. De 1 éves korától 2 éves koráig minden egyes nap elmondtam este a páromnak hogy én nem bírnám végigcsinálni ezt újra, ráadásul külföldön élünk, 0 segítséggel. A nagyik azzal nyugtattak, hogy nem rossz a gyerekünk csak eleven :) (2 nap alatt kiakadtak mikor hazamentünk 1 hét látogatóba, hogy ők nem gondolták volna hogy ennyire eleven). Miután elmúlt 2 éves, átfordult teljesen, könnyebben ment minden. Most 2,5 éves és "készülőben" a kistestvére. Tehát, azt hiszem, amikor nehéz pillanatokon megy keresztül az ember, akkor természetes ez a "nem bírnám" érzés. Bár mondjuk én az első 1 évben még azt mondtam hogy lesz tesó (akkor még nem volt ilyen kis akaratos a kisfiam:). Nálad is változni fog ez szerintem.
2014. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 3,5 hónapos. Elég energiát vesz el, nem akarok másikat. De olykor, amikor látom milyen tündéri, úgy vélem pedig jó lenne még egy. Persze aztán jön az éjszaka :D
2014. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!