Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babák anyukéi...

6-7 hónapos babák anyukéi akik szoptatnak milyen gyakran kel fel éjjel a babátok?

Figyelt kérdés
Azért érdekel mert én rendesen szoptatok még(minimálisan kezdjük a hozzátáplálást,de még egy teljes étkezést nem tudok vele kiváltani mert nem kell neki)tehát nem fejem hanem cicizik,igy soha nem tudom mennyit evett.egy picit szopik aztán megint kel.Viszont egy csomó tápszeres anyuka mondja hogy az ö babája átalussza az éjszakát de azért mert ö tudja(látja)hogy babája este egy rendes mennyiségü tápszert megiszik.Ugye nekem meg fogalmam sincs mennyit eszik lefekvés elött mert cicizik.Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 10. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egyszer kel (6 és fél hónapos). De én este adok neki tejpépet, utána szopizik még, és úgy alszik el. Vannak időszakok,h ő is többször kel, de ez vsz a fogai miatt vannak. Ezért én mostanában este bekenem, az ínyét dentinox-szal, így sokkal nyugodtabb éjszaka.
2014. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínű nem elég már neki éjszakára a tejed. Már adhatsz neki tejpépet és utána szopi és alvás. Próbáld meg egy kis barackpürével ízesíteni úgy biztosan elfogadja. Még ha egy 2 kanállal is hátha jobban lakik utána és többet alszik egyhuzamban. :) Neki sem jó, hogy felébreszti éjszaka az éhség.
2014. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amikor az én kislányom ilyen idős volt, nem kelt fel éjjel egyszer sem. Ő is kizárólag csak anyatejes volt 6 hónapos koráig, nem volt még étkezés kiváltva.
2014. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az én babám 5-6 szor kel éjjel és szopizik!de nappal vigyorog 4 óránkánt eszik ugyhogy biztos nem kevés a tejem
2014. okt. 10. 18:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Az akkor sztem nem az éhségtől van. Lehet a mozgásfejlődéstől, vagy a fogaitól. Azért egy kis tejpép jól jöhet este.
2014. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, kislányom 7 hónapos. Ő is szopik még elég sokat, bár én már egy étkezést kiváltottam neki gyümölccsel. Két és fél hónapos kora óta átaludta az éjszakákat, este 8-tól reggel 7-ig. Ez kb. 3 hete megváltozott. Négy foga jött egyszerre, és volt olyan hogy óránként kelt egész éjszaka, és cumizott a mellemen. Én is arra gondoltam először, hogy éhes marad, de nappal nem evett többet, meg éjszaka sem evett, hanem inkább megnyugvás volt neki. Meg most tanul kúszni mászni, biztos ez is bezavar. Most jutottunk el odáig, hogy már csak egyszer ébred éjszaka, éjfél körül, aztán reggel 6-ig alszik, akkor eszik, aztán még összebújva alszunk 8-ig.

Szerintem az utolsó válaszolónak igaza van. Én is arra jutottam, hogy a fogai meg a mozgásfejlődés bezavar, mert ha a lányom éhes lenne, akkor most is kelne elég sokszor. Meg szerintem cuminak használják a mellünket :-)

2014. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kedves 6-os!akkor ez azt jelenti hogy egy gyümis étkezésen kivül csak szoptatod?vacsira is csak cicire rakod és mégis csak egyszer kel éjfélkor?
2014. okt. 10. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írod. Kóstoltatok vele már répát, krumplit, sütőtököt, húst, de csak egy étkezést váltottam ki. De az is csak kb. 3 hete van, hogy kel enni éjfélkor. Mióta ugrott a mozgásfejlődése, meg négy foga jött egyszerre. Előtte átaludta az éjszakát, úgyhogy én nagyon bízom benne, hogy vissza tér ez az álom időszak :-)
2014. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, és igen, este sem kap mást, csak szopik, de az nálunk úgy néz ki, hogy fél 7-kor eszik, hétkor fürdés, fél 8-ig még buli van neki, fél 8-8-ig pedig megint cicizik. Én úgy vettem észre, hogy a cicimen lazul el, azon lenyugszik, "teletömi a kis bendőjét", és legkésőbb 8-kor alszik.

Gyerekorvost vagy a védőnőt nem kérdezted? Bár szerintem, ha hízik szépen, akkor nagy gond nincs. Lehet, hogy már csak megszokásból is kel éjszaka nem?

Soha nem aludta még át az éjszakát? Vagy ez most nálatok is időszakos?

2014. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Este 9 körül, fürdés után cicin alszik el, aztán reggel 9-ig kb. 3-szor ébred szopizni éjszaka (kb. éjfélkor, hajnalban pedig 2-szer). Én egy időben nagyon féltem, hogy kevés a tejem, és szoptatási tanácsadóval konzultálva, plusz mindent elolvasva a neten, arra jutottam, hogy egyáltalán nem baj, ha a baba éjjelente felébred szopizni. Jót tesz a tejtermelésnek, mert a prolaktin hormon akkor jobban termelődik. Ha 5-6 óra kimarad két szopi közt, az anya szervezete érzékelheti úgy, hogy kevesebb tejre van szükség és elkezd apadni. Én itt elkövettem hibát 4 hónapos korában, mert annyira igény szerint szoptattam, hogy nem vettem észre, hogy éhes, mert már nem sírással jelezte az éhségét, a menzeszem is túl korán jött meg emiatt, ami újabb problémákat okoz a szoptatásban. Úgyhogy én fel is keltem a babát éjjelente. Amúgy ez annyiból áll, hogy szinte álmában magamhoz húzom és negyed órát szopizik és alszik is tovább. Anyatejjel szerintem semekkora baba nem lakik jól egész éjjelre, mert könnyű emészteni, 3 óra alatt kiürül a gyomorból. Szóval én nem is törekszem arra, hogy jól megtömjem éjszakára, mert szeretném sokáig (1,5-2 éves koráig minimum) szoptatni, viszont ha leállunk az éjszakai szopival, biztos hogy le fog apadni a tejem. Én használok babamérleget, mert mióta azt hittem, hogy elapad a tejem, csak ezzel tudom nyomon követni, hogy eleget eszik-e, mert nem igazán jelzi, hogy éhes. Minden etetésnél más mennyiséget eszik, és nem eszik többet nap 450 ml-nél, ezen görcsöltem be az elején nagyon, de mivel szépen fejlődik, megnyugtattak, hogy ez a lényeg. Természetesen elkezdtem a hozzátáplálást, mert már lassan 6,5 hónapos. De még csak kóstolgatunk. Kiváltani nem akarok étkezést, csak kiegészítésnek szánom egyelőre, aztán majd haladunk. De kiváltani semmiképp nem aze sti szopikat fogom, mert mint mondtam, az nagyon jó a tejtermelésnek. Amúgy most majdnem sikerült elmulasztanom egy menzeszt azzal, hogy sose telt el 2 szopi közt 3 óránál több idő, de kimerültem, 2 napig nem volt erőm éjjel kelteni a babát annyiszor és meg is jött a menzeszem sajnos. Egy ismerősömnek 1,5-2 hónapos volt a baba, mikor megjött, és nem volt hajlandó szopizni, akkor ajánlotta a védőnő, hogy éjjelente is keltse a babát szopizni minimum 3 óránként. Ezt megtette és nem is jött meg a menzesze amíg szoptatott: 18 hónapon át. Valahogy úgy szeretném hozzátáplálni, hogy a napi 450 ml tej azért megmaradjon fő táplálékának.
2014. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!