Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukákra vagyok kíváncs...

Olyan anyukákra vagyok kíváncsi, akik ÉJJEL is szoptatnak még, bár már 9 hót betöltötte a babájuk, esetleg 1-1,5 éves!?

Figyelt kérdés

Megjött már a mensesetek?

Kíváncsi lennék mi egyéb hasonlóság van babáink fejlődésében, szokásaiban.


2010. ápr. 30. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nővérem babája szopott még éjjel 2 éves korában is (most 4 éves). Mire vagy kiváncsi? :)
2010. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hónapos lesz, hajnalban és reggel szopik, du (nem mindig) és este.

A mensim 3,5 hónapos korában megjött, azóta is havonta megvan, 6 hónapig csak szopott a lányom

2010. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lányom 21 hós, pár hét múlva szülök. :-) Még mindig legalább kétszer szopizik nappal és egyszer éjjel. Van, hogy ennél sokkal többször. 6 hós volt kb., mikor megjött, 15 hós, amikor újra terhes lettem.
2010. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

szia!19 hónapos a lányom,még éjjel szopizik van hogy csak háromszor,de van mikor ötször is:( Ezen kívül reggel,délben,este mindig,meg van hogy kéri délután is.

A mensim 8 hónapos korában jött meg először,és azóta ugyahogy rendszeres 28 napo ciklusaim vannak.plusz mínusz 1-1 nap.

2010. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tesómnak a kicsi kb 7 hós volt, amikor megjött neki a szülés után először. Az éjszakai szopizással viszont vigyázz, 1,5-2 évesen a kicsi már éjjel simán átment az anyjáéko hálójába, kigombolta az anyja hálóingét és kiszolgálta magát. Volt olyan h reggel tesóm mesélte, hogy arra ébredt éjjel, h a gyerek szopizik. Ne tudd meg mit szenvedtek, mire végre leszokott a ciciről...a mai napig éjjelente vagy 3-4x kelnek, mert most már nem cici kell hanem meleg tej...
2010. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:amugy szerintem a kislányom túlzásba viszi,mert sajnos nem ismerek másik 19 hónapos babát,aki még ennyit kel éjjel.Csak nem tudom leszoktatni róla,mert a cumit nem kéri,csak cici jó neki.Remélem neked sikerül hamarabb abbahagyni az éjjeli keléseket.

minden jót

2010. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

közbe írtak:) Na a 12:25-ös,és a második 12:27-es én voltam.

Bocsi:)

2010. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Arra voltam kíváncsi, tényleg van-e összefüggés az éjjeli szopi és a mensi megjövetele között. Mert azt hallottam, amíg éjjel szopizik, nincs mensi. Ezek szerint ez (sem) törvényszerű. Már 9 hós a babám, de még nem menstruálok. Azért ugye még ne aggódjak?

Sajnos az én fiam is nagy szopis, sosem kellett neki a cumi, csak a cici, erre nyugszik meg éjjel is. Nem tudom hogy lehetne leszoktatni róla, szerintem nem is biztos, hogy éhes, csak megszokás. Bár eléggé jól tud lakni akár kétszer is éjjel...

Mivel azért elég ritka szerintem, hogy ilyen nagy babák éjjel is szopiznának (én legalábbis senkit nem ismerek személyesen), kíváncsi lennék miben hasonlóak még? Az én fiam például 4000 g feletti súllyal született, mindent nagyon hamar csinált eddig, pl. 7 hónapos korában felállt, azóta közlekedik bútorokba kapaszkodva.

Ja és a cici a mindene...

2010. ápr. 30. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:
a babám 7 és fél hónapos, éjszaka is többször szopizik, és hat hónapos volt, amikor megjött nekem, utánna meg 30 nap múlva.
2010. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon hasonló nálunk is. Kislányom 15 hónapos pont ma:-), egy éves volt, mikor áttértünk a csak lefekvéskori cicizésre. Addig nap közben is 3-6 alkalommal, plusz az éjszaka. Most este kap, és pár napja újra sokszor, hosszan fent van éjjel is. Lassan megőrülök. Csak szopikázik, van, hogy akár egy-két órát is. Már nem tudom, mire fogni. Foga van 16, tehát valószínűleg az nem jön. Semmi nem kell, csak a cici! Aztán egy idő után elillan az álom a szeméből, és akkor jön a "játék". Ha meg visszarakjuk, üvölt. Nem sír, jobban mondva nem csak sír, hanem kiabál, és üvölt. Nekem nem elsősorban fizikálisan, hanem idegileg megterhelő, azt hiszem, most egy újabb Sedatif PC kúra elé nézünk... :-(((Ja, és mensim még nincs.
2010. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!