Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele, hogy...

Mit csináljak vele, hogy járjon egyedül?

Figyelt kérdés
Babám 14,5 hónapos. Tud már járni, van hogy több métert megtesz egyedül a lakásban. Viszont még mindig javarészt inkább csak mászik. Utcán is ha próbálnám hogy sétáljon, fogom az egyik kezét, tetszik neki, de pár perc után meg elmegy a kedve vagy elfárad, nem tudom, de elkezd nyafogni, nem akarja tovább. Mit tehetnék, hogy végre 2 lábon mászkáljon mindig, és ne négykézláb akarjon közlekedni? Sokat sétáltassam kézen fogva hogy megjöjjön a kedve? Vagy ezzel épp hogy ártok? Vagy félne valamitől? Vagy miért nem jár már egyedül, mint sok más ennyi idős gyerek?
2014. okt. 14. 12:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a lakásban is főleg csak akkor megy egyedül a lábain, ha hivjuk, bíztatjuk, noszogatjuk. Ha rajta múlna szerintem ennyit se járna egyedül.
2014. okt. 14. 13:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj vele, majd fog járni. Ne legyél türelmetlen! :) Nem lóverseny ez!

De tényleg, ezt nem lehet siettetni, az olyan, mintha a növényt húznád ki a földből, hogy gyorsabban nőjön. :)

A mászás meg nagyon kell neki, attól fejlődik még a beszédkészsége is, többek között.

2014. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csinálj vele semmit. A négykézláb mászás nagyon-nagyon hasznos az idegrendszeri fejlődése szempontjából. Ha már egyébként tud két lábon járni, képes lenne rá, akkor ne aggódj, biztos megvan az oka, hogy négykézláb közlekedik, vagy azért mert úgy még gyorsabban halad, vagy mert jobban biztonságban érzi magát, vagy mert még nem elég erős a gerince. Addig fog négykézláb közlekedni, amíg szükségesnek érzi, aztán ő is át fog váltani a két lábon járásra.
2014. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp se erőltesd! Ha megérett rá fog egyedül járni. Nem kell más gyerekhez hasonlítani, mindenki saját ütembeb fejlődik.
2014. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak egy kis időt várj még és át fog szokni a járásra. Miért zavar ez téged, ha neki jó? Nem szabad sürgetni, erőltetni pedig főképp nem!!!
2014. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért vagyok már türelmetlen, mert nagyon sokat vagyunk kint, és sétálna szegénykém menne a maga útján, izgalmasabb úgy mint a tricikliben meg a babakocsiban. Dehát nem vehetem ki, mert nem engedhetem neki hogy az utcán a földön csússzon másszon.
2014. okt. 14. 14:33
 7/10 anonim ***** válasza:

miért nem? nincs is annál jobb mikor körbemászhatja a parkot, játszóteret. még jó az idő, hagyd már neki :)

a ruhája koszos lesz, a kezét meg majd jól meg kell törölgetni popsitörlővel. ennyi...

2014. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát a budapesti kutyaszar gyűjtőkben amit parknak neveznek én se tenném le.De szerintem se erőltesd.Biztos még elfárad ezért mászik inkább.Ami meg jó mert így edzi rá az izmait
2014. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiam is ilyen volt, félt. Idővel a te babád is meg fog bátorodni, türelem , ne erőltesd, nem vagtyok lemaradva semmiről! Egyébként a mászás a legfontosabb mozgásforma:)
2014. okt. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása után 2 nappal elindult a kislányom végre. Azóta egész nap csak totyog, imádom!! :D
2014. okt. 22. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!