Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza van anyámnak, tényleg...

Igaza van anyámnak, tényleg gond ez?

Figyelt kérdés

2 hónapos a lányom. Gondolom mindenkinek ismerős a szituáció, amikor tudod, hogy nem éhes, tiszta a pelenkája, nem fáj semmije, stb, mégis sír.

Teljesen véletlenül jöttünk rá, hogy van egy popszám, amit megbűvölten néz/hallgat és a sírások 95%-át abbahagyja (a maradék 5% hasfájás), vigyorog, "táncol" és látszik, hogy rettentő boldog.


Anyám szerint ez nem jó, ne nézzen klipet (a klipben a kamerába nézve énekelnek, bohóckodnak a banda tagjai), meg gyerekdalokat hallgasson. Hát, a gyerekdalokra magasról tesz, legalább százat végigpróbáltunk.


Ez a szám viszont tényleg olyan hatással van rá, mintha hipnotizálnák. Végtelenítettbe kapcsolva akár 15-20 percre is leköti.


Tényleg nem kellene lejátszanunk neki?


2014. júl. 19. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy káros rá. A milányunkat a focimeccs kötötte le :)
2014. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja nem lesz, az én babám a reklámokat imádja a tv-ben. Meg szoktunk neki lejátszani zenéket a youtubrol telon is meg laptopon is.

És én ugyanazokat a zenéket hallgatom vele is amiket én szeretek, szereti ha szól valami. Ugyhogy szerintem nyugodtan.

2014. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Néznie még nem lenne szabad a tv-t, monitort, még nem tesz jót a fejletlen idegrendszerének, hallgassa csak inkább.

Ha sír, lehet, hogy arra vágyik, hogy babusgasd kicsit, vedd kézbe, ringasd, énekelj neki.

2014. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyszer-egyszer lejátszva nem hiszem, hogy árt neki (kislányomat a reklámok hipnotizálják hasonlóan, de valóban nem tesz jót a szemének, és az idegrendszerének sem. Ugyanúgy, mint a reklámokban, sok a villogó kép, az élénk színek, ez ami leköti.
2014. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A klip nem feltétlenül szükséges, többnyire elég, ha magát a zenét hallja, a laptop meg látóterén kívül van.


Van kézben is, másrészt ha kézben is sír, de a zenére abbahagyja (ágyra letéve), akkor nem babusgatáshiánya van.

2014. júl. 19. 10:52
 6/11 anonim ***** válasza:
nekünk az ocho macho jó nekem című számára nyugszik le szinte kizárólag ha már semmi nem segít : DD ha csak a zene is elég és nem nézetitek vele mindig a monitort, miért lenne baja? elég maradi hozzáállás anyukádtól, a baba döntötte el hogy ez tetszik neki, miért erőltetnétek neki mást ha ezt szereti? : )
2014. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy gond, az én 5 hónapos lányom néha csak kőkemény rockzenére tud elaludni
2014. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=2Nt_gmzEr5E


Utolso, a te hozzaszolasodrol ez ugrott be egybol. :) Igaz ott mar nagyobb a gyermek, de azert nem semmi. :)

2014. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

:-) Utolsó előtti vagyok. :-) Na szóval a kiscsajom ezt imádja: (10 perc és alszik)


https://www.youtube.com/watch?v=XBXz92ReE4Q

2014. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt. A gyerek rosszul volt, üvöltött az ilyen Gryllus CD meg egyebektől. Zenészek vagyunk, apukával zenéltünk neki, vagy betettünk valami általunk is hallgathatónak ítélt zenét, semmi baj nem volt, órákig eljátszott mellette.


Attól, hogy Neotont hallgattatsz vele Hupikék törpikék CD helyett, nem lesz semmi baja :)


Amúgy a jó zenei hallású gyerekek szokták utálni az ilyeneket. Én is rosszul vagyok a gagyi hamis gyerek borzalmaktól, szerintem a mi gyerekünket is ezért zavarta.

2014. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!