Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb 1 évig veszélyzetett a...

Kb 1 évig veszélyzetett a gyermek csecsemőhalállal (pláne ha anyuka dohányzott. ) ha már nem sípol a figyelő nyugodt lehetek, visszaadhatom?

Figyelt kérdés

pont olyan nálunkmint a nyagykönyvben.

leginkább fiúkat érint(dupla annyi az elhalálozási számuk)és legsűrűbben 2 hónapos korra tehető.

mert az agyban alacsony az "elfelejtettem milyen" szint, így a légzést nem tartja kontroll alatt, ha leáll, nem küld jelzést, hogy vegyél levegőt.


a lényeg 2 hónapos korában 5 ször is besípolt a gép, de volt hogy a sírás utáni alvásai közben egy órás folyamatos hüppögéseire azt hittem először, hogy csak még nem tudott igazán megnyugodni, de egyszer magam mellett altattam és figyeltem azt a selymes nagyon halk légzését és amikor kifújta, leállt, nem vett levegőt, és ekkor jött a hüppögés és újra normálisan lélegzett, magyarán ekkor kezdhetett kialakulni a légzéskontrollja.


a lényeg, hogy most 5 hós, már egyszer sem sípol a gép és a légzésfigyelő kölcsön van és olvasom 1 éves korig lehetséges ami, de szóval nyugodtan visszaadhatom?


2014. okt. 16. 10:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*bocsi az elírásokért porszívóztam a billentyűt, hol érzi, hogy lenyomtam, hol nem
2014. okt. 16. 10:32
 2/17 anonim ***** válasza:
hát ha nem feltétlenül kell visszaadnod, akkor szerintem elfér az ott, ártani nem árt.
2014. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ott is babajön..

csak azt nem tudom hogy ha viszaadom lemerjek e feküdni aludni..

2014. okt. 16. 10:41
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Én tuti nem venném ki alóla, ha vissza kell adni, vennék sajátot.
2014. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nincs rá pénz.

így sem eszek..

2014. okt. 16. 11:42
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs pénz másikra, ezt meg vissza kell adni, akkor nincs mit tenni.

valóban 2 hónapos kor körül a leggyakoribb, aztán hónapról hónapra csökken az esélye.

2014. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs pénzed, akkor nincs mit tenni. De mi pl azt csináltuk, hogy vettünk használtan, és ugyanannyiért eladtuk. Nincs, aki adna kölcsön egy tizezrest pár honapra? De cigiztél egyébként, hogy félsz a bolcsohalaltol?
2014. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
sosem használtam, eszembe sem jutott! plusz para csak..
2014. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi használjuk. Egyáltalán nem felesleges, nemcsak akkor lehet baj,ha dohányoztál vagy ilyesmi. Mi is vettünk és már kétszer jelzett...lehet hogy csak azért mert babám lefordult az érzékelő részről, még pici, de lehet hogy tényleg volt légzéskimaradás. A hangos risztás után azonnal zöldre váltott vagyis nagy valószínűséggel vette a levegőt rögtön. A spontán légzés alhat le mélyalvás miatt és egyszerűen nem evsz levegőt a teljesen egészséges baba. Sose dohányoztam, egészségesen élek én is férjem is. De a légzésfigyelő életet menthet! Ez sosem lehet felesleges!! Próbál segítséget kérni vkitől és tartsd meg 1 éves koráig!
2014. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Cigire volt pénz?! Vagy vmit rosszul értelmezek?
2014. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!