Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mit tud 2,5 hós babátok?

Nektek mit tud 2,5 hós babátok?

Figyelt kérdés
Az én kislányom szépen tartja a csörgőt, ha a kis kezébe adom, rázogatja, eldobja. A kis fejét ügyesen a hang irányába fordítja, megismer, mosolyog, egyre többet. A fényforrásokat örömmel nézegeti, pl lámpa fel és lekapcsolásnál tágra nyitja a kis szemét, csodálkozik. Ha az ölembe ültetem, tartom a hátát, szépen tartja a kis fejét, viszont ha hasra fordítom, még nem tudja felemelni és megtartani a fejét. Pedig a 3 hós vizsgálaton ezt nézik, ha jól tudom.hányszor és hogyan gyakoroltassam vele??
2014. okt. 16. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

én babám ilyenkor még nem fogott, még a kezét sem nézegette

a hang irányába csak akkor fordult, ha előtte előtte volt(plsípoló játékot vezettem előtte körbe, de ha beindult a porszívó nem nézte, de ha a játék sípolt kereste merre és megtalálta.

a fényforrásnál mai napig azt hiszi ő lát rosszul, ha lekapcsolom, tágra nyílik a szeme, nem érti mi történt, pedig néha játszok neki, hogy nézd lámpa, fel-le kapcsolom


ültetni tilos!hátát tartva is max 150 fokban dőlhet.

a babám a fejét hason már úszülöttként is tartotta.


szerintem annyi elég, hogy legtöbbdször hasra teszed, főleg játékidőben

2014. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne ültesd, kérlek!!!
2014. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem koraszülöttna babàm arra emlèkszem hogy a 3hónapos stàtuszra (akkor kellett volna megszületnie) fejèt hason kiemelte, kezèt nem nèzte mondjuk mèg most sem de egyikel fogdosta màsikat ès viszont, morzsolgatott. Azt mondtàk ez is azt jeleti hogy felfedezi a kezèt. Csörgőt megtartotta, hangomra mosolygott, Làmpa most 6 hósan sem èrdekli, akvàriumban a halak annàl inkàbb.
2014. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja ès ültetni szigorùan tios! Ne tedd tönkre a gerincèt, føleg hogy mèg nem tartja a fejèt...
2014. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
amikor evett akkor így büfiztetem. Orvosi könybven olvastam és védőnőnek is mutattam, a térdemre ültetem, egyik kézze tartom a mellénél a másikkal ütögetem a hátát, így büfizik és ekkor nagyon szépen tartja a fejecskéjét. Nem mondta a védőnő hogy nem lehetne...sok büfi jön így.
2014. okt. 16. 14:18
 6/6 anonim ***** válasza:

2 és fél hónapos a lányom. Még nem tartja a játékokat. Ha kezébe adom akkor azonnal elengedi. A hasára tett pelust gyűrögeti. A kis kezeit a héten kezdte el nézegetni. Olyan aranyos ilyenkor. Sokat mosolyog és megismer már minket és a nővérét is. Már ha nevet hangokat ad ki és elkezdett olyan gügyögésfélét is. :) Hason fekve a kezére támaszkodva tartja szinte az egész törzsét. A kezeit egyedül teszi maga alá. Éjszaka "elkúszik" a helyéről, mert hason alszik és rengeteget rúgkapál.

Ne aggódj, tedd sokat hasra! Minden baba más.

2014. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!