Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévénytornáról tapasztalat?...

Dévénytornáról tapasztalat? Első kontroll v tanácsadás ingyenes? Arra mennek, hogy vidd tornáztatni vagy előírnak csak otthonit. Figyelik hogy javul? Röntgeneznek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 21:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
milyen összegekre számítsak?
2014. okt. 16. 21:28
 2/17 anonim válasza:

Az én babám koraszülött volt,és a neurológus küldött Dévény-tornára vele. Agyi ultrahangot csináltak nála, nem volt röntgen. Egyszer kell menni egy héten, és hétről hétre látszik a javulás. Nyári szünet alatt kihagytunk egy hetet-hát az is észrevehető volt.. Az én babámmal csodát tett,az biztos.

Otthon azt nem tudod neki csinálni,fősuli után még két évig tanulják,ez egy nagyon speciális masszázs-torna.

Nekünk teljesen ingyenes,de az átlag ár 4500 ft/óra.

Amúgy miért kell menjetek?

2014. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Gyerekorvostól kérj beutalót, dévényes gyógytornász megcsinálja ingyen. Én céloztam a néninek rá, h fog pénzt kapni, így 2 napon belül tudott fogadni. Határozottan nem pénzre megy, első két alkalommal 1 hét volt az alkalmak között, azóta havonta egyszer megyünk. Ha egyéb probléma van, arra is mutat gyakorlatokat (babamasszázs, nekem fájt a hátam a szoptatástól). Privátban 4000/alkalom
2014. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nálunk csak C tartás és laza csípő volt. Nem röntgeneztek, nem volt uh sem.
2014. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót neurológiára, ott ha azt mondják nincs baja, akkor nincs baja és hidd is el(tapasztalat). Ha a neurológus szerint baja van, akkor el fog küldeni tornára és ingyen is járhattok úgy tudom. Szerencsére minket egyenesen a fejlődésneurológiára irányított a gyerekorvos, ultrahangot csináltak és vizsgálatokat a mozgásra, leírták, hogy minden rendben és valóban rendeződött magától a kérdőjel.


Ismerősöm babája nem forgott félévesen, kijött házhoz a dévényes, megmutatta hogyan kell otthon tornáztatni a gyereket, elkért érte tizen nem tudom mennyit és többet nem hívták. Két hét múlva a baba magától forgott. A kistesónál is ez volt, oda már nem hívtak dévényest és megoldódott magától.

2014. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Minket is neurológus küldött, kisfiam enyhe oxigénhiánnyal született. Mi Pest megyében lakunk, helyben találtam Dévényest szerencsére. Felhívtam a Dévény Anna Alapitványt és ott kértem telefonszámot. Egyáltalán nem a pénzre ment, hisz sorbanállás volt nála, mi is az elején csak úg tudtunk járni, ha valaki lemondott egy időpontot, akkor hívott, hogy mehetünk. Hetente egyszer mentünk. Nagyon hatásos volt, roham tempóban kezdett fejlődni a kisfiam. Mondjuk volt is mit behoznia. Végül olyan jól sikerült a terápia, hogy 8 hónaposan felállt és 10,5 hónaposan elindult. Persze nem ez volt a cél.

Ez már 3 éve volt, és mi akkor 2500 Ft-ot fizettünk egy kezelésért. Gondolom már drágult.

2014. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Koraszülött a fiam èn most magamtól vittem mert ereztem hohy nemstimmel minden, ès ahol ezt úgymond felírjàk xak novemberben fogadnak addig nem akartam vàrni. Egy hónapja jàrunk èn őszintèn gyorsabb javulàst vàrtam, de türelmetlen típus vagyok. Rontgen , stb nincs, de az izmokhoz minek? Nem mennek a pènzre az tuti, ès otthon biztosan nem tudod ezt megcsinàlni, èvente ellenőrzik a technikàjukat...De van ittthoni feladat is.

Nekünk elsőalkalom ingyen volt, most heti egyszer jàrunk 3500ft.

2014. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Minek ultrahang az izmokhoz? Ahhoz csak félig tanácsos valóban, de a koraszülöttek fejlődési gondjai sokszor az agy miatt vanak, nem csak egyszerű letapadás.

Vagy izomcsoport hiány, végtag degeneráció stb.

Látszik, hogy voltál vele orvosnál. A neurológus elmondta volna milyen problémák nincsenek és miért az idegstimulációs torna lehet a megoldás. Tuti nem stresszelném a gyerekem orvosi vélemény nélkül. A Dévény torna nem csak torna és fájdalmas a babának.

2014. okt. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Röntget írtam....

Neonatològiàra jàrunk 3 havont, ès korhàzi kiadàs elõtt is àtnèztek...

Az írtam hogy oda ahol a közgyógyra kiìrnàk vagyiy a korai fejlesztőbe novemberre kaptunk időpontot.

Làtszik hogy nincs koraszülött gyereked mert akkor tudnàd hogy havi szinten jàrni kell valamilyen ellenőrzesre az elejèn.

2014. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Röntgen, stb nincs, de ezekhez az izmokhoz minek?


<- látszik, hogy megmagyarázod mostmár.


Nem, az én babám nem annyira koraszülött, de voltak nála problémák és a gyerekorvos elküldött a neurológiára, hogy megnézzék a mozgásprobléma okát és az agyat is ultrahanggal átnézték. A védőnő erőltette a Dévény alapítványt, ahol nem fogadtak volna csak később.

Nem, az én fiammal ez után sehova nem kellett járni, mert torna nélkül is megoldódott úgy, ahogyan a neurológus megmondta.

2014. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!