Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozni szeretném az 5...

Hordozni szeretném az 5 hónaposomat?

Figyelt kérdés
Létezik olyan babahordozó, amiben elöl van és nem magamfelé, tehát ud nézelődni? Csatos hordozó, vagy mei tai? Hol tudom őket kipróbálni, megvenni? Elég biztonságosak ortopédiai szempontból?
2014. okt. 19. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifelé hordozni tudtommal nem egészséges. A stokkénak van olyan csatosa, amiben kifelé is tudsz hordozni.
2014. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Voltam hordozási tanácsadó előadásán és pluszban ki is kértem hordozási tanácsadó szakértlemét, amikor a hordozás gondolatával kezdtem szimpatiázlni még a baba születlse előtt. Feljegyeztem néhány fontos dolgot, amit nagyon hangsúlyozott a hordozási8 szakember. Segítségül leírom:

Kifelé SOHA nem szabad hordozni! Vagyis elöl is, háton is, csípőm is csakis úgy szabad, hogy a baba háta van kifelé és a hasa befelé. Ugyanis a babák gerincének a C tartás felel meg és a békapózba húzott láb, ha kifelé fordítod, akkor pont ellenkezően feszül a gerince, ellenkező irányba ível és a lába is lóg, ami ugyancsak terheli a csípőjét és a gerincét, mert nincs megtámasztva. Ezért egészségtelen a kenguruban is kifelé fordítva és lógó lábbal hordozni a babát.

A nézelődés helyes, befelé fordított pózban is megvan. Hiszen amennyire kell, annyira ki tud látni akkor is, ha elöl hordozod. Csípőm hordozáskor is félig ugye kifelé firdul, tud nézelődni. Háton hordozáskor pedig a fejes felett tud nézelődni. És a nézelődés szempontjából sem jó teljesen kifelé hordozni, mert ha a baba megijed vagy túl sok ingert kap a világból, akkor nincs hova elbújnia, nem tudja az arcát befúrni az anyukája vállába, mellkasára, ami megnyugtathatná, ha arra van szüksége. Márpedig a bizalom akkor alakul ki, ha a baba számíthat az anyukájára és odafúrhatja magát.

2014. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tilos kifelé fordítva hordozni!!!

Hordozd a hátadon, akkor arrafelé lát, mint te.

2014. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 honaposan korai a csatos es a mei-tai is. csatos totyogonak, mei-tai, felcsatos onalloan ulni tudonak (nem a felultetem es ugymarad). kendo vagy karikas kendo valo ilyen kicsinek.

kifele nem szabad hordozni.

2014. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem még pici a fiam (alig múlt 2 hónapos). Hosszúkendőben magam felé fordítva hordozom. Aludni jó így neki, de ébren már nem elégíti ki a nyakam, mellkasom látványa, így most kerül majd hátra. Ott nézelődhet amennyit csak szeretne. Ezzel tervezem totyogós koráig kihúzni, aztán, ha "kinő a lába" akkor séta mellettem és csak akkor kendőzünk, ha elfárad a lába.
2014. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézz szét hordozós kluboknál, biztos van a környékeden is és ők fognak segíteni. Én 2 hétig béreltem, mert nem tudtam, hogy szeretjük-e majd a hordozást, meg mit is vegyek. Így próbálgattam, hogy mit és hogyan akarok majd. Így lett hosszúkendő, megtanítottak egy-két kötést is és 1000Ft volt a két hét. Ez alatt sok típust ki lehet próbálni. Utolsó voltam.
2014. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és légyszi mondjátok már meg, hogy miért lettem lepontozva? Mert teljesen jószándékból, segítő szándékkal leírtam azt, amit hordozási tanácsadó, vagyis a SZAKEMBER mondott? Vagy nem hiszitek el, hogy ezeket mondta? Akkor el lehet menni hordozási tanácsadóhoz és meggyőződni róla, hogy valóban így van.

Hát így segítsen az ember. Nem tudom, mi nem hasznos a válaszonom, de legközelebb majd nem veszem a fáradtságot, hogy elővegyem a jegyzeteimet és másoknak segítsek.

2014. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es! Pedig tök igazad van, minden úgy van, ahogy írtad.
2014. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek! Fel lettetek pontozva!:) Végül a Liliputi üzletében próbálgattunk, és csatos hordozót vettünk, amit még az újszülött szűkítővel használunk. Igaz, még nem ül önállóan a babám, de egyelőre nem is használom olyan sokat. Nagyon szeretjük!:)
2014. nov. 10. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!