Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónaposomat gyötri a...

17 hónaposomat gyötri a fogzás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig a de tinox elég volt, de most jönnek az első zápfogai (vagy szemfogai, nem tudom eldönteni, mert felül azt hittem, h szemfog, de közben zápfog volt). Most kapott két este nurofen kúpot, de azt csak három napig lehet. Külföldön élünk, és csak kúpom meg nurofen szirupom van. Segítsetek, mert rettenetesen kimerültek vagyunk!

2014. máj. 21. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk cataflam cseppet írt fel a doki a fogzási fájdalomra.

18 hónapos kisfiamnak már 16 foga van, úgyhogy megértelek...

2014. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóan állunk mi is! Az idő segít mindenen :) Nekem 1,5 héten át szó szerint nem evett semmit a gyerek a foga miatt, mellette a feneke mindig fájt és csak úgy a "semmitől" is napközben többször felsírt. Alig tudott egyáltalán létezni, szinte csak vegetált, mivel nem evett, nem volt semmihez sem energiája, csak nyűgösködött és sírt. Egyszer csak kibújnak azok a fogacskák és akkor ebből a szempontból már könnyebb lesz. Kitartást! 20 hónapos és 11 és fél fogú kisfiú anyukája :)
2014. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
azon felül,hogy gyógyszerezed,adj sok rágnivalót....akár fogkrémes fogkefét hadd rágcsálja....kemény piskotát(nem a cukrozottat),háztartási kekszet,meghámozott almát,lehet olyat is hogy ujjaddal ''gyorsan''maszirozod.ez nálunk bevállt.Ha át tör az inyen fogacska,akkor nem szenved annyit.5 gyermekes anyuka.
2014. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Öt gyermekes anyuka! Fogkefe az van, napi háromszori fogmosással egybekötve, szinte egész nap can valami a szájában: alma, uborka, piskóta, szívószál, rágóka, nem rágóka, zeller, még piskóta is.

Amúgy én sem azért gyógyszerezem, mert örömömet lelem benne, hanem mert tényleg szenved. Az eddigi fogak szinte meg se kottyantak neki. De ez?!

Remélem most már pár nap múlva kibújnak, aztán talán lesz egy-két nap pihi, és jöhet a másik oldal... :)

Ment mindenkinek a kezecske!

2014. máj. 21. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!