Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposomat néha magára...

7 hónaposomat néha magára hagyom, amíg ezt-azt teszek a lakásban. Felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Nem hosszú időről van szó, csak 1-2 perc, míg elrakok valamit a konyhában, vagy amikor a fürdőt takarítom, nem akarom, hogy "szagolja" a fertőtlenítőt, addig a szobájában játszik a szőnyegen. Kúszik, forog, pakol, jól érzi magát. Néhány percenként ránézek akkor is, hogy épp mit csinál. A szoba biztonságos, sehol kapcsoló, vezeték, stb. Felelőtlenség? Vagy ti is meg meritek ezt tenni? Szabad ezt, vagy én vagyok túl laza?
2014. jún. 19. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem felelőtlenség.

A baj éppen akkor is bármikor megtörténhet, ha ott vagy vele egy szobában.

1-2 perc nem a világ vége, a dolgodat el kell végezned, közben ránézel többször, ennyi bőven elég.

2014. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is magára hagyom, de csak a járokában. Ha bababiztos a szoba, akkor nem történhet baj, csak tényleg gondolj mindenre ami veszélyes lehet. 9 hónapos rokon baba egy kis szekrényt rántott majdnem magára, apukája ugrott oda, ezért nem dőlt rá. Szóval ha biztonságos akkor nyugodtan hagyd ott egy két percre.
2014. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod.
2014. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rácsos ágy van bent, egy pelenkázó és egy szekrénysor, de magas, nem akkora, hogy meg tudja rántani :) konnektorok a szekrény mögött. Egy szennyeskosár, ami könnyű műanyag, benne a használt ruhái. Más nincs. Meg a játékai, amikkel játszik. Akkor nem lesz emiatt lelkifurdalásom.
2014. jún. 19. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

A szekrény nem tud rádőlni?

Játékokról nem tud valamit leharapni, elnyelni?!

2014. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Erősen kétlem, hogy fel tud dönteni egy szekrényt, ami olyan magas, mint én, és ruhák vannak benne. Új szekrény, szerintem stabil. A játékok babajátékok, kifejezetten neki valók. Kézi csörgő, csörgőlabda, fajátékok, kicsi kendők, fakorongok.
2014. jún. 19. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan magára hagyhatod hosszabb időre is. Nem jó, ha a gyerek nem tud önálló lenni. Elég, ha időnként ránézel.

Ha disznóságot csinál, akkor általában nagyon csöndben van. Ha baj van, akkor pedig sír.

2014. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is magára hagyhatod, ha valami lesz, azt úgyis hallod, a csend a leggyanúsabb :)
2014. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyan már, meg is őrülnék, ha 24 óra minden percében a lányom mellett lennék.
2014. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért gondolom pisilni se viszi magával az ember a gyereket, ha elvan akkor nyugodtan otthagyhatod pár percre.
2014. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!