Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le az éjszakai...

Hogy szoktassam le az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés
7 hós kislányom éjjelente rengetegszer ébred,sokszor csak szopizással alszik vissza, ezért már velem alszik, apa nappaliba kényszerült, mert fél , hogy ráfekszik a kicsire. Van , hogy vissza tudom altatni, de legtöbbszor cicizik, ez előfordul , hogy óránként van. Először a fogára fogtuk, alul kettő már kint van, de ez már két hónapja megy, és már nehezem bírom.. az orvos szerint, rossz szokás, le kell róla szoktatni, adjak neki vizet.. más is volt így? hogy csinálta?
2014. okt. 20. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Napközben eleget eszik? Ha igen, akkor nem éhes és valóban csak már megszokás nála, megnyugvást jelent neki. És próbáltad már, hogy nem adsz neki cicit csak odabújsz és simogatod a kis hátát? Esetleg cumiból egy kis víz, tea? De ennek meg nem vagyok a híve én személy szerint, mert akkor amiatt fog kelni egész éjszaka és az mivel jobb. Engem anyukám rászoktatott az éjjeli teázásra és amikor megittam a teát mindig eldobtam a cumisüveget és ordítottam, úgy keresgélték az üveget és újra kaptam teát. Na ez sem jobb szerintem a cicizésnél.
2014. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha biztos vagy benne, hogy nem azért ébred, mert éhes vagy szomjas, akkor szerintem is megszokás. Kisfiam ugyan ezt csinálta. 8-10 alkalommal ébredt éjszaka és szopival aludt vissza. Leírom, nekünk mi vált be:

10 hónapos volt. Este megfürdettem, megszoptattam és elaltattam (nem cicin aludt el). Férjem bent aludt vele a szobában, én pedig kiköltöztem a nappaliba éjszakára. 2 óra sem telt el, ordított, hogy anya, nyilván szopizni akart. Férjem fölkelt hozzá, próbálta megitatni, nem kellett neki. Sírt, de nem mentem be hozzá, teljesen a férjemre bíztam. Ő felvette kicsit járkált vele, hogy megnyugodjon, simogatta énekelt neki, ameddig abba nem hagyta a sírást, majd lefektette aludni. Paskolta, úgy aludt vissza kb. fél óra múlva, még a cumija sem kellett neki. 5 körül ismét ébredt, de akkor már 10 perc kellett, hogy visszaaludjon. Másnap és harmadnap szintén külön aludtam a nappaliban, egyszer ébredt fel mind a két nap. 4. napon bementem hozzájuk aludni, tudta, hogy ott vagyok, viszont még mindig a férjem altatta, egyszer ébredt, ordított utánam, de csak megölelgettem, nem tettem mellre, és odaadtam az apukájának, aki szépen visszaaltatta. Utána való napokban pedig már én altattam és szépen cici nélkül aludt el és végigaludta az éjszakát. Azóta kipihentek vagyunk mindnyájan :)

2014. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hencsi55 válasza:
Mintha csak a mi helyzetünket írtad volna le. én is feltettem már ezt a kérdést,itt olvashatod a válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altata..
2014. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!