Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a 6...

Csitta82 kérdése:

Hogyan szoktassam le a 6 honapos babát az éjszakai ébredésröl?

Figyelt kérdés

A menet igy néz ki: lefektetetm 9 ora körül akkor jol beetetet ( kb 180 ml). éjfélkor ébred, 3 kor és 6 kor. De 6 kor már nem is alszik vissza. vannak napok amikor még egy evést beiktat, valamikor meg egyet kihagy. Valamikor kisziv 150 ml az üvegböl, de néha csak belenyal és már alszik is.

Hogyan lehetne leszoktatni az éjszalai felébredésekröl. Ugy érzem ez már nem az éhségröl szol hanem a megszokásrol( ha már fent vagyok, eszem). van valamilyen bevállt modszeretek a leszoktatásrol? Probáltam hogy simogatom, nyugtatgatom, cumit visszarakom a szájába , de ez nagy ritkán válik be. El kezd sirni a cumisüveg után. Ötlet?


2014. aug. 12. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, csak cicivel. Én megvárom míg maga leszokik róla.
2014. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogyha esetleg valamelyik evés helyett megpróbálsz neki csak vizet adni?
2014. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hencsi55 válasza:
Nálunk is ez megy most, nekem sincs ötletem :(
2014. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Látom sokan küzdünk ezzel.

Most azzal probálkozom meg hogy az utolsó etetés ami tápszer szokott lenni, tejpépet adok neki, és csak ez után adok neki tápszert hogy jol lakjon. Hátha igy jobban megtelik a hasa. Bár az a tapasztalatom hogy 180 ml után is felébred rendszeresen. És akkor is néha csak belenyal az üvegbe.

Azt olvastam hogy az éjszakai jo alvás lényege hogy neppel sokat egyen és az esteleges kevés nappali evést éjjel potolja be. No, de az én babám sokat eszik nappal is!

A következö probálkozás majd a vizzel itatás lesz...

2014. aug. 12. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
másfél éves a kislányom, és még egyszer sem aludta át az éjszakát! Pedig elég régóta csak inni kap éjjelente.. Próbáltunk már mindent.. együtt alszunk, egy szobában, gondoltunk arra, h talán mi keltjük fel, de ha külön alszunk, akkor is ébred.. pedig szeretnénk már külön szobába szoktatni.
2014. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15 hónapos a babám, én már szerintem mindent kipróbáltam (az ajtót rácsapom és had' sírjonon kívül).

Az éjszakai ciciről leszoktattam, kijöttem a szobájából, volt már saját ágyban elalvás, volt már apás alvás + különféle praktikák a visszaaltatásra. Már többféle könyvet is átbújtam és próbáltam aszerint cselekedni.

De még mindig kel! 1-3szor kb. Egyre jobb, de iszonyat nagy munka van benne és csak nagyon lassú az eredmény. A párommal mindketten tanácstalanok vagyunk már és persze hulla fáradtak.

2014. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem egyszerü! :(

Persze azok akik, nem élik ezt át, azt gondolják hogy milyen szivtelen az aki megvonja a kicsitöl az éjszakai evést, és ugyan miért olyan nagy "melo" felkelni hozzá!( nekem mindig ezt mondják). De sajnos egy idö után az ember kimerül, és nem is testileg hanem szellemileg,a fáradság kiül az ember arcára.

Valoszinüleg a kicsinek s jot tenne egy pihentetö hosszu alvás.

Kb. egy hete kezdtem el a Ferber modszert( leteszem és hagyom ott). Meglepöen jol viselte. Elsö két napot sirás nélkül éltük meg, aztán a 3. nap lázadozni kezdett. Akkor a hosszu alvás elött volt sirás. Persze nem tudtam 5 perceket várni hanem percenként odamentem hozzá. Igy néha megnyugodott, aztán ujra felsirt. Kb . 15 p. mulva aztán bealudt. Most hogy elkezdett kuszi( álmában is csinálná), még ez is neheziti az elaltatást..

Meglátjuk hogy hogy sikerül a modszert továbbra is alkalmazni...

2014. aug. 13. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!