Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e antibiotikum?

Kell-e antibiotikum?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kisfiam másfél éves, és mivel a napokban folyt az orra, meg köhécselt is, elvittük orvoshoz. Láza nem volt. A doki megállapította, hogy felső légúti bántalmai vannak. kértem, hogy ha van opció, ne antibiotikumot írjon fel (a gyerek az elmúlt kb. 3/4 évben már 2 antobiotikum kúrán van túl). Adott köptetőt meg orrcseppet.

Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg más is van így az antibiotikummal? Hogy ha nem muszáj, akkor inkább ne? Tudom, hogy így tovább tart a gyógyulás, de nem sok jót hallottam az antobiotikumokról - gyógyszerész ismerőstől. Ugyanakkor meg olyan rossz hallgatni a köhögését...


2014. okt. 21. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Van rá egy millióm, hogy vírusos eredetű, tehát az antibiotikum csak ártana. Igen, más is van így az antibiotikumokkal (is). Mi homeopátiával nyomjuk, azzal sem rögtön. egy kis köhögést meg taknyot még hagyok. A legkisebb még sosem szedett semmiféle antibogyót, köptetőt, nem tudom mit. Kétszer volt benne vegyszeres lázcsillapító. Áprilisban lesz 7 éves. Nem mondom, hogy soha, de úgy gondolom eddig nem volt indokolt.
2014. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elég könnyű megkülönböztetni ennél a típusú betegségnél, hogy mi okozza. ha zöldes cucc jön az orrából akkor bakteriális...


én is bizonyos szintig ellene vagyok az antibiotikumnak és az orvos is szerencsére. fiam 5 éves, egyszer kapott antibiotikumot, savós fülgyulladásra....

ilyenre nem is ír ki. ha lázas és cudarul van, akkor kapok receptet, amit akkor kell kiváltani ha 3 nap után is magas láza van (tehát ha 3. nap csak hőemelkedése van akkor nem váltom ki).

addig még mindig elmúlt a láz 3 napon belül, szóval nem.

és persze ha egyértelműen vírus, vagyis nincs jele a bakteriális fertőzésnek akkor receptet se kapok...

2014. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk sem ír indok nélkül antibiotikumot, de ha kell, akkor kell. 2,5 éves a fiam, nálunk most sajnos megint kell. Kis köhécselés és orrfolyás esetén természetesen nem ír, de nálunk zöld takony, torokgyulladás (bár az nem volt még vészes tegnap mikor megnézte) és csúnya köhögés van.
2014. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs zold takony, sem laz. Kohog es rekedt egy kicsit. Sajnos a mi orvosunk ugy tunik antibiotikum-parti...
2014. okt. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!