Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 5 és fél hónapos...

Baj, ha 5 és fél hónapos babám még nem forog?

Figyelt kérdés
2014. okt. 21. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem baj, ne aggódj. Ne más gyerekéhez hasonlítsd, saját magához viszonyíts. Van, akinek a foga jön hamarabb, van aki már fel tud ülni (nem öt hónaposan, ez csak példa), van aki hamarabb jár, van aki már "beszél". Eljön az ideje, amikor a Tiéd is megfordul.
2014. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak kétszer fordult hasról hátra a 6 hónapos védőnői státuszig. Rá egy hétre meg hátról hasra is ment, két hétre rá már össze vissza forgott és azóta is, nagyon beindult. A földre tett szivacson hasaltatás sokat segített, egész nap a földön tartom. Szóval a fiam alapján, szerintem nem baj, de a védőnő és az orvos véleménye is számít, mert ők láthatnak benne bajt is.
2014. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az átfordulást 6 hós korra kell produkálni. Nincsenek jelei,hogy át akarna fordulni? Az én kisfiam anno pont 6hósan csinálta. Ha nem fordul át irány a háziorvos, ő ad beutalót a neurológiára, ott megmutatják hogyan kell tornáztatni, hogy erősödjenek a megfelelő izmai. Ne félj, az én kisfiam a fejét nem tudta felemelni, tornáztatni kellett, 2hónap múlva már rendbe jött. Érdemes vele elmenni.
2014. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19:31 vagyok, természetesen ez a rosszabbik lehetőség. A kisfiamnak is úgy sikerült hasról hátra fordulni, hogy dokáig hagytam hason feküdni, amit nagyon nem szeretett, így kénytelen volt átfordulni hátra. Érdekes, higy ezután már szerette a hason fekvést is.
2014. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neurologust kerdeztem errol par hete: akkor vigyem hozza, ha 7 honapos koraig nem fordul meg semerre.
2014. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem forog, az még határeset, de ha nem fordul egyik oldalára sem, akkor nézesd meg dévényessel vagy konduktorral. Minél hamarabb kap segítséget, annál hamarabb behozza a lemaradást. A mozgásfejlődésnek megvannak a szakaszai és nagyon fontos, hogy ne maradjon ki semmi a későbbi fejlődés miatt is. Neurológiailag ez még nem betegség, tehát ilyen szempontból nem baj, de azért jobb ránézni!
2014. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!