Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 napos újszülöttnél ma...

9 napos újszülöttnél ma figyeltem meg, hogy alvás közben a légzése hol lassúbb, hol szaporább, ha mozog, az is befolyásolja. Nagyon megijedtem. Van, akinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisbabák alvása két fázisból áll: mély alvás, és felületes alvás követi egymást. Ez egyébként a kulcs a sikeres elaltatáshoz is: amikor összevissza veszi a levegőt, jár a szem héja, vagy időnként megrázkódik a baba, kezei merevek és ökölbe szorítja, akkor felületi alvásban van. Ha altatod, meg kell várni amíg mélyalvásba kerül. Ilyenkor lehet a legnagyobb sikerrel betenni az ágyába anélkül hogy felébredne. Mély alvásban a légzése egyenletessé válik, nem hallod őt szuszogni, mozdulatnak, a szemhéjak is azok, a kezei elernyednek.

Tehát az összevissza légzés teljesen normális.

2014. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasgass egy picit az újszülöttekről,nem fog ártani egy kis tudás neked,velük kapcsolatba.

Amit leírtál az teljesen normális csecsemőkori sajátosság.

2014. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De a mellkasa is néha emelkedik, néha meg nem alvás közben.

Ez is normális?

2014. okt. 24. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
ha te mozogsz, a te légzésszámod is megnő...
2014. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen,ez is normális.Ugyanis a csecsemőknek hasi és mellkasi légzésük is van.Ezért van hogy egyszer a mellkasuk emelkedik,egyszer pedig a hasuk süllyed.

Mondom,olvasgass kicsit róluk!!

2-es voltam

2014. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!