Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a babátok elkezdett...

Amikor a babátok elkezdett járni, elvittétek ortopéd orvoshoz, hogy megnézze?

Figyelt kérdés
Pl. milyen cipő kell neki, kell-e egyáltalán az elején, vagy a saját belátásotok szerint figyeltétek a baba járását, illetve vettetek neki cipőt?
2010. jan. 25. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem vittem. mikor biztosan ment, kapott elefanten 1. lépés cipőt, bent szőnyeg van, itthon tehát zokniban van.
2010. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező járáskorban az ortopédia. Mi két hét múlva megyünk, kíváncsi vagyok, mit mond, kell-e itthonra szandi/cipő. 1 hónapja jár önállóan a babám.
2010. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én vittem,és azt mondta,hogy mindenhol(otthon is)Legyen az ilyen piciken egy bokát jól tartó cipő.
2010. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi voltunk. Megnézte, hogyan jár cipőben a kisfiam (mezítláb nem nézte meg). Azt mondta, hogy bent tökeletesen elég neki a zokni vagy puha talpú mamusz. Kintre pedig azt mondta, hogy teljesen mindegy milyen cipőt veszünk, csak bőr legyen kívül-belül. És csak akkor érdemes drága cipőre beruházni, ha fáradékonynak látjuk a járástól.
2010. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem vittem ortopédiára a kislányomat, mert nem volt semmi probléma a járásával, ráadásul már 10 hósan elindult.


Én siesta párti vagyok, de ma már nagyon sok jó minőségű babacipőt lehet kapni (asso, elefanten, melania stb.) De mivel elég drága a boltban én a teszveszen, vaterán szoktam venni, nagyon szép állapotúakat a bolti ár harmadáért.


Cipővásárlásnál a lényeg, hogy harántemelős (betétes) és magas szárú legyen, hogy fogja a baba bokáját járás közben. Valamint csak bőr (kívül-belül) cipőt vegyél neki, mert a (kínai) műbőr cipők a lábgomba táptalajai, a bőrök pedig szellőznek, egészségesebbek.


(Bár mostanában új szelek fújnak, hogy nem szabad betétes cipőt adni a babára, mert elsorvadnak a talpizmai, stb. szterintem ez hülyeség, én is betétes siestában nőttem fel,nincs lúdtalpam, semmilyen ortopédiai lábprolémám nincsen.)


Nagyon egészséges mezítláb járkálni a babáknak, DE csak egyenetlen talajon (fű, homok, stb. - pl nyáron melegben a kertben), a sima sík felületen (padló) kifejezetten egészségtelen.


A kislányom itthon is szandiban van.


Remélem tudtam segíteni!


16 hós kislány anyukája

2010. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vittem(de nem azonnal, ahogy járt,csak kb fél évvel később), mert nagyon bedőlt a bokája. Suppinált talpú cipőt ajánlott a doki.
2010. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!