Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig számoljuk hónapokban a...

Meddig számoljuk hónapokban a baba korát? 2évesen már nem lehetne, h évet írjunk ne 24hónapot, ő akkor már nem baba. Vagy ti hogy mondjátok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

0 – 2 hónapos korig újszülött kor

2 hónaptól – 1 évig csecsemőkor

1 – 3 évig kisgyermekkor

3 – 6 évig óvodáskor

6 – 10 évig kisiskoláskor

10 – 14 évig felsőtagozatos kor (prépubertás 10-12 évig,

pubertás 12-16 évig, postpubertás 16 évtől)

18 – 24 évig ifjúkor

24 évtől felnőttkor.

2014. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én úgy másfél éves koráig hónapoztam, utána már nem nagyon.

Az én gyerekem most (várjál mindjárt kiszámolom)32 hónapos, de sose mondom sehol sem így. Ő egy 2 és fél éves kisfiú.

2014. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én két éves koráig "hónapoztam" a gyereket, (hogy 18 hónapos, 21 hónapos, stb.) Addig még van jelentősége, mert egy két évesre 24 hónaposan is mondhatom hogy két éves, meg majdnem 3 évesen is, és hát ugye közte óriási a fejlődésbeli különbség.


Két éves kora után mindig mondtam hogy két éves, vagy két éves múlt 3 hónappal.. stb.

2014. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én most úgy mondom, hogy másfél éves a kisfiam. (19 hós)

Hónapokban már nem nagyon mondom. Szerintem két éves kor körül szoktak leszokni a hónapozásról.

2014. okt. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is kb. másfél éves korától nem hónapokban mondom a korát.

Decemberi a lányom, mostanában több alkalom is volt, hogy megkérdezték, mennyi idős, mindig azt mondtam, majdnem 2 éves, vagy azt, hogy decemberben lesz 2.


Engem kifejezetten idegesít, ha valaki egy ilyen korú gyereknél még hónapokat számol, általában ők azok az anyukák, akik a 2 éves gyereküket még babának nevezik.

2014. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém most lesz 16 hónapos, férjem rendszeresen másfél évet mond, őszintén szólva ki szoktam javítani, úgy érzem, most még nagyon sokat számít két-három hónap. Majd amikor úgy látom, lassul a fejlődése, akkor biztos átállok nagyobb időegységekre. De kétéves kor után a huszon x hónapot már én is nehezen követem, hogy mennyi, valószínű, én is valami olyasmit fogok mondani, hogy 2 múlt júniusban vagy két éves három hónapos.
2014. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én 2 évesig mondtam hónapokban. Aztán úgy hogy 1 hónappal múlt kettő vagy hogy mondtam a hónapot hogy akkor múlt kettő. Aztán most már hogy 2,5 éves. Itt már nincs jelentősége a hónapoknak. 2 éves korig talán az oltások miatt a mozgásfejlődés miatt jobb ha pontosan mondod a korát.
2014. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 éves korától hivatalosan sem baba már,amúgy 1,5 éves koráig hónapoztam utána csak akkor 2 éves koráig ha nagyon fontos volt mennyi idős pontosan
2014. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, h nem csak en gondolom igy, koszonom a valaszokat:-)!
2014. okt. 27. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!