Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon mikor lassul le egy...

Vajon mikor lassul le egy olyan baba novekedese, aki az elso honapokban igencsak belehuzott?

Figyelt kérdés

A fiamrol van szo, aki 11 hetes. 3700 grammal es 55 centivel szuletett, most mar 7300 gramm es 67 cm. A suly frissen van merve, de a hossz ket hettel ezelotti, gyanitom, hogy mar azota is nott. Nincs is ezzel bajom, orulok, hogy szepen fejlodik, csak mar az idegesit picit, hogy mindenki megdobben a meretein. Ellenorzeseken is haromszor kerdeznek vissza az anyukak a korara, majd vagy azt hallgatom, hogy az o babajuk 4-5-6 honaposan ekkora, vagy azt, hogy ennyi idosen ok ot kilo korul voltak. Mar az jutott eszembe, hogy kovetkezo alkalommal azt mondom majd, hogy negy honapos es akkor mindenki megnyugodhat. Szerencsere nem dagi babazzak le, mert a hossza egyenletesen felveszi ezt a sulyt.

A doki szerint persze minden tokeletes hala Istennek, egeszseges, a mozgasa, az izmai is szepen fejlodnek.

Akinek a babaja hasonlo tempoban fejlodott, azoknal mennyi idosen lassult le a folyamat?


2009. febr. 13. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy emlékszem, olyan 6 hónapos korig, volt ilyen rohamos fejlődése az én lányomnak is, mert a 7 hónapban meg nem hízott és nem is nőtt, akkor már nem csak tápszert kapott, hanem teljesen már 2 étkezést kiváltottunk a hozzátápival!

Ezt most nem azért mondom, hogy a tápis babák mindig nagyok, de az én lányom most 8 hónapos korában és 8,20 kg és 73 cm volt, majd hamarosan megyek védőnőhöz és meglátjuk mi lesz a friss mérlegelésen:)!

De nem nagy a babád, és az a fontos, hogy szépen fejlődik és egészségese:)!!!!!!

Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiúknál a rohamos súlygyarapodás úgy 5 hónap körülig van. Miért idegesít, ha idősebbnek nézik? Az én fiamon mindenki el van képedve, mióta megszületett, hogy milyen nagy, született: 4020 g, 52 cm, 5 hónaposan: 8120 g, 70 cm. Én csak mosolygok rajtuk. Az átlagosnál nagyobb, de manapság sok a nagy baba. Ő sem duci, mivel a magasságához képest eloszlik rajta a súlya. Légy büszke, hogy milyen nagy és milyen szépen gyarapszik! Ha meg a doki is azt mondja, hogy nincs semmi baj, végképp ne érdekeljen, hogy mit mond más!


Boldog babázást!

2009. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én örülök annak, hogy ilyen szépen nő, valószínűleg nem lesz pici ember belőle, tekintve, hogy én is magas vagyok, a férjem is és a család összes férfi tagja 2 méter környékén van.

Még nem is az idegesít konkrétan, hogy idősebbnek nézik, hanem a monoton kérdések, válaszok, kérdések, válaszok. És azok az arckifejezések, amelyeket közben láthatok. Már olyan is volt, hogy konkrétan közölte az egyik anyuka, hogy ez abnormális és szerinte biztosan baj lesz a gyerek ízületeivel, gyenge csontozatú lesz, ha ilyen gyorsan nő. Tudom, hogy ez nem igaz és alapvetően mosolyognék rajta, de mivel hetente lefolytatom tízszer ugyanazt a párbeszédet, így már kicsit áll a hátamon a szőr.

Nagyjából így hangzik:

-Kisfiú?

-Igen, fiú.

-Szép fejlett baba. Hány hónapos?

-11 hetes.

-Mennyi??? (És közben van az a bizonyos elkerekedett tekintet).

-11.

-Komolyan? (Ekkor az elkerekedett szemek kezdenek összehúzódni, a homlok ráncolódni.)

-Igen, annyi, nő, mint a kender.

-Huh, akkor nagyon nagy. Az én kis tündérkém ilyen idősen... (És ezt már olyan hangsúllyal mondják, mintha azt ecsetelnék, hogy három évesen már illene beszélnie.)

És ezután jönnek a mivel eteted, mennyit adsz neki, hogy ilyen rettentően sokat hízik, ha így folytatja, akkor egy évesen már 15 kiló lesz, stb.

Szóval engem nem az zavar, hogy a fiam gyorsan nő, annak tényleg örülök, hanem az, hogy folyamatosan magyarázkodásra kényszerítenek. :-(

2009. febr. 13. 09:32
 4/7 anonim ***** válasza:
hát nálunk még nem lassult le a folyamat...talán egy kicsit!! Az én fiam 4 kg-al és 53 cm -el született. Most 10.65 kg és 76 cm. Most 8,5 hós. Nekem is állandóan magyarázkodnom kellett, meg még most is!! Most kb úgy néz ki mint egy egyéves gyerek. Ez van...ne foglalkozz senkivel!!
2009. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam közel 4 és fél kilóval és 57 cm-rel született.

Most már 9 éves 145 cm és több mint 40 kiló.

Mindig jóval nagyobb volt, mint a kortársai, egyébként is erős csontozatú, izmos gyerek.

2009. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint az emberek bosszantóan tapintatalanok és bántók tudnak lenni, ha valakinek a gyereke nem fér bele a nagy átlagba. Az én kisfiam koraszülött, pici súllyal született. Az első hat hónapban 4.5 kilót gyarapodott (szinte megötszörözte a testsúlyát, és 21 cm-t nőtt. Egyszóval nő, mint a gomba, tök jó az étvágya és nagyon értelmes, ügyes baba. Mégis rühellek akár a boltba is elmenni vele, mert végig kell hallgatnom a "jé, milyen pici baba" kezdetű szöveget. Korábban még magyarázkodtam, hogy korababa, most már nem érdekel. Megmondom, hogy fél éves, aztán mindenki azt kezd az információval, amit akar.

Szerintem örüljünk neki, hogy anyák vagyunk és egészséges a gyerekünk, és neveljünk őket elfogadóbbakká és toleránsabbakká.

2009. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 4170 g-mal és 58 cm-rel született, 1 hónaposan 4750g, 2 hónaposan 5730g, 3 hónaposan már 7700g volt. Most, 5 hónaposan 8220g-nál és 73 cm-nél tartunk.

Szerintem ne aggódj emiatt, minden baba más. Amíg az orvos és a védőnő mindent rendben talál, ne foglalkozz mással! A súlyához megvan a hossza, így látatlanban szerintem biztos arányos baba, egyáltalán nem duci! Különben is, egy csecsemő nem lehet sovány!

Nálunk kb. 4 hónapos korában lelassult a hízás, viszont most az 5. hónap után megint kezd belehúzni. Én úgy gondolom, a pici tudja mennyit kell ennie, ha már nem kell neki, úgyse fogadja el.

2009. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!