Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális a fiam viselkedése...

Normális a fiam viselkedése vagy problémára/betegségre utal?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiúnknak, ha valamire azt mondjuk, hogy nem szabad, vagy elvisszük pl. a forró sutőtől, hogy ne fogja meg, akkor őrült módjára elkezd futkosni, sír és levágja magát a földre/rádől az ágyra stb. Tegnap este azon, hogy nem tudott bemenni a fürdőbe, annyira felidegesítette magát, vagy én nem is tudom, hogy mit mondjak, hogy negyed órán át futkosott ordítva a lakásban, közben egyszer-egyszer megpróbálta, hogy be tud-e menni, persze nem tudott, mert be volt zárva az ajtó. (Azért nem engedjük be egyébként, mert addig ügyeskedik, amíg fejest nem ugrik a kádba, persze ha ott vagyunk, és nem engedjük neki, akkor azon megy a hiszti vagy nem is tudom mi ez.) Aztán mintha mi sem történt volna, abbahagyta. Ilyenkor nem lehet vele mit tenni, semmi nem nyugtatja meg. Mi egyszerű hisztinek gondoltuk, de nagyszülők szerint ez nem normális reakció, vigyük el orvoshoz. Szerintetek?
2014. okt. 25. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális reakció, az első dackorszak ideje is stimmel. Semmi különös nincs vele, csak erősödik az akarata.
2014. okt. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%

A szomszéd gyerek pont ilyen.

Nem tudom, hogy ez mitől van, de egyszerűen már megőrülök tőle!!! Az egész ház tőle hangos.

Már megigértem a férjemnek, hogy egyszer felgyújtom a kölök haját!


Szóval, ha van szomszédotok, akkor miattuk is vidd el dokihoz a gyereked.

2014. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
2. Te beteg vagy. Nem a gyereknek kell orvoshoz mennie, hanem neked. Kezeltesd magad!
2014. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én 22 hónapos fiam dettó ugyanilyen. Csak ő még hiszti közben a fejét is az ajtónak veri vagy a földbe. Minél nagyobbat koppanik annál jobban hisztizik.


Ez teljesen normális. Elkezdődött az " én" központúság. Mindent ő akar csinálni a segítségünk, beleszólásunk nélkül.

Én beszéltem egy úgymond szakértővel is és kikértem a tanácsát mert az az igazság kicsit már megijedtem hogy valamit nagyon rosszul csinálok. De megnyugtatott. Engedjek teret a gyereknek, had fedezzen fel persze addig míg az rá nem veszélyes.a hisztijéről meg ne vegyek tudomást mert ne érezze rajtam hogy ettől befeszülöknideges leszek

2014. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kérdező és a 2. válaszoló szomszédok :) Hogy a kérrdésre is válaszoljak, nálunk is ilyenkor kezdett el dacos lenni a fiam, egyáltalán nem fogadott szót, bármit mondtam neki. De ha nem vagy biztos a dolgodban, kérdezd meg a védőnőt vagy gyerekorvost, ők jobban értenek hozzá. És vigyázz a szomszéddal :)
2014. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szomszédokkal nincs gond. Egyik lakás üres, másikban egy idős házaspár lakik, akik már nem hallanak. Alattunk lakók állandóan bulit tartanak már évek óta, feszkós a viszony, mert nem lennénk minden héten kétszer kíváncsi a részeg társaság ordibálására, a felettünk lévők pedig rendszeresen veszekednek, és többször kérte a feleség a férjem segítségét, amikor megverte a férje.

Az 1 éves státuszon, azt mondták, amikor rákérdeztünk, hogy ez a kor ezzel jár, és nevettek rajtunk, hogy meglátjuk még, hogy a hasfájós korszakot visszasírjuk majd. De akkor még nem volt ennyire durva a helyzet. Egyébként szabad kezet hagyunk neki, amennyire lehet, de a káddal már eljátszotta párszor, hogy fejjel előre majdnem beleesett, így a fürdő tabu, ha egyedül akar bemenni.

2014. okt. 25. 22:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Az igen! Még nem tudom mi vár rám, de unokahugom is ilyen, csak ő a kishugának esik neki, bármi nem tetszik neki. 1,5 éves. Sajnos azt mondják, ez a gyereknek is nagyon rossz érzés, mmint a dackorszak és el kell terelni a figyelmét sok türelemmel.
2014. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos a fiam, ahogy ki merem mondani a ,,nem" szót egyből hisztizni kezd, csapkod is hozzá (amit nem tudok honnan tanult mert sose csaptam a kezére) vagy csak hanyat vágja magát.
2014. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4- es vagyok


Az én fiam bizony csapott már olyan hisztit hogy pár csepp hidegvízzel le kellett locsolnom. Azt se tudta szerintem már miért kezdte csak egyre jobban belelovalta magát. Mindent lesöpört a polcáról amit elért azt dibta is le nem lehetett leállítani,a földön fekve visított

( megharapott nem engedtem neki, még 2- szer megpróbálta eltoltam magamtól finoman 2 ujjal odaütögettem a szájáraés mondtam hogy nem szabad ez fáj, erre kapta fel a vizet... na de legalább azóta se harapott meg újra)

2014. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en egyéves kisfiam is dettó ezt műveli, sorolnám: kimondom a nem szót, nem hagyom egyedül enni, oltoztetem, pelenkazom, cipőt adok ra, nem hagyom kimenni az erkélyre, nem adok mindent a kezébe amire csak rámutat... Ezek a totálbiztos hiszti generálók. Üvöltozes, üvöltozes, uvoltozes. A szomszédok szerintem biztosak benne, hogy en szijjal verem a gyereket :D kitartás!!! En sokszor ugy érzem, h kiugrom az ablakon, de aztan rájövök, h kifogja ezt nőni es nem lesz mindig ilyen nehéz. Egyebkent meg o az életem, a mindenem. Imádom. :) pláne , h alszik :D
2014. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!