Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám nem mászik?

11 hónapos babám nem mászik?

Figyelt kérdés
Kb két hónapja kúszik, gyorsan halad vele, önállóan felül, forog, négykézláb áll, térdel és próbál felállni( még csak kétszer állt fel heteken belül), most egy-két mászó mozdulatot tesz előre és mégis lehasal és kúszik tovább. Most már kicsit aggódom, hogy mikor fog már mászni? Volt valakinek hasonló?
2014. okt. 28. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Nem volt még gyerekem, de pár hónapig dolgoztam gyerekpszichiáter-gyerekneurológus mellett. :)


Nem jó, ha előbb áll, minthogy mászna. (Ha túl korán kezd el állni, akkor meggörbülhet a lába is... bár ez nem tudom hirtelen, hogy hány hónapos koráig igaz.) Érdemes elvinni gyerekpszichiáterhez, nagyon aranyosak szoktak lenni. :) Általában annyi, hogy meg kell kicsit masszírozgatni, mozgatni, tornáztatni a kis kezét-lábát, és elindul magától. A doktor meg tudja mondani, hogy pontosan mit és milyen módon kell rajta megérinteni ahhoz, hogy a veleszületett reflexek aktiválódjanak.


Azért vannak, hogy segítsenek. ;)

2014. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Gyerek pszichiáterhez? vicces vagy.

Egyébként.

Utána kéne járni mert ez így nagyon nem jó. Keress fel egy dévényes szakembert illetve egy fejlődésneurológust.

2014. okt. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
A pszichiátert én sem értem... 11 hónaposan már foglalkoznék a dologgal. Felkeresnék egy Dévényest vagy gyógytornászt, azért ilyenkor már jó lenne, ha mászna.
2014. okt. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam - normális vagy nem - sohasem mászott. Ő is kúszott, aztán onnan felállt és elindult. Még jó, hogy nálunk nem ijesztenek úgy el minket mindenért mint Mo-n.
2014. okt. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó hozzászóló te merre élsz? Én sem Magyarországon, ezért nem tudok Dévényeshez menni. Most voltunk egyébként védőnőnél, megnézegette megtapogatta a csípőjét, lábait, és azt mondja rendben van. De ha rendben van, akkor hogyhogy inkább kúszik minthogy mászna ennyi idősen?...
2014. okt. 28. 08:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja annak a gyereknek, ha gyönyörűen kúszik. Az egyik meglegyen a 2 mozgásfajta közül az a lényeg. Az egyik lányom max 1 hetet mászott, kúszott mindenhova mint egy kommandós, aztán felállt és menni próbált. Semmi mozgásfejlődési baja nincs 5 éves és szalad mint a nyúl, soha nem jártunk dévényeshez.
2014. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erre elkezdett mászogatni! Ma már pár métert mászott egyben, eddig ez nem volt! Csak panaszkodnom kellett! Tipikus! :)
2014. okt. 29. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:
de jóóó!!!
2014. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!