Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korházból hazatérő újszülött...

Korházból hazatérő újszülött babát hogyan tudok megóvni a náthától?

Figyelt kérdés
Van már egy lányom aki elég sürün náthás, és jönnek majd látogatók is. Mit tudok tenni?
2014. okt. 28. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz csinálni, hogy szoptatod! Úgy erősödik az immunrendszere, gyorsabban átesik a betegségeken. Nekem is 3 éves az egyik, 2 hónapos a másik. A kicsi 2 hetes korától 7 hetes koráig náthás volt, semmit nem kapott, csak tengervizes orrspray-t és porszívóztuk az orrát.Nem volt lázas és vizes volt az orrváladéka. Azt hittem, hogy soha nem múlik el.
2014. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szoptatod a babát, akkor hasznos lehet, ha szedsz C vitamint (minimum ötszáz, de még jobb, ha ezer mg - ot), és a lányodnak is adjál az ő korának megfelelő adagolásban (ha eddig nem tetted). Az én folyton náthás fiamnál csodát tett.Sok látogatót én a gyerek 3 hónapos koráig nem fogadtam (és most sem fogok), legfeljebb a nagyszülők jönnek el megnézni. Nálunk ezt mindenki megérti, mondjuk az első lányom márciusi, a fiam decemberi, a kicsi fiam meg úgy néz ki, februári lesz, tehát a nátha - influenza szezon kellős közepén szülök mindig :)
2014. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 hós körül lehetett a babánk, mikor mindenki beteg lett. Kivéve őt. Halálunkon voltunk majdnem egy hétig, ő meg vidáman elvolt :) szoptattam, szerintem ezért nem lett beteg. Természetesen gyakori, fertőtlenítős kézmosás volt nálunk és családon kívül senki nem foghatta meg, betegen meg még mi is csak amennyit nagyon muszáj.
2014. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. okt. 28. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!