Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj ha csak hetente 1X...

Az baj ha csak hetente 1X főzöm ki a cumijait és amúgy csak forró vízzel elöblítem?

Figyelt kérdés
Nincs sterilizálóm. Kifőzöm a cumikat, de csak egy héten 1x vagy maximum 2x. Néha úgy érzem, hogy túl laza vagyok ilyen téren és bűntudatom van miatta.

#sterilizálás #cumi kifőzése
2014. okt. 28. 14:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha beteges a babád akkor jobb lenne egyébként nem szükséges agyon steilizálni.Én 4 hónapos koráig csináltam azóta elkezdett kúszni s akkor már felesleges.Havonta fertőtlenítek mindent ecettel s forróvízzel.Beteg még nem volt.
2014. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
ha a mosogatást is letudtad ezzel szerintem nem laza vagy, hanem hülye.
2014. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Amióta kúszik-mászik, azóta naponta egyszer sterilizálom, illetve "extra" alkalmak után, mint utcán leejtés :).. (vagy pl. orvosi rendelőben leejtés). Előtte minden használat előtt sterilizáltam.

Amit a 6-os ír az már kicsit több nekem mint lazaság. A kutyakakis utcáról felvéve még meg is nyalja majd visszateszi a gyereke szájába, bravó!!

2014. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál lelkiismeretesen sterilizáltam minden nap folyadékban, kb 3-4 hós koráig, utána csak hetente, majd alkalmanként.

Most 3 hetes a kislányom és kb heti 1szer rakom a cuccokat folyadékba mert nincs időm ezzel pepecselni, figyelgetni hogy csak 1 órát legyenek a folyadékban, majd újra öblítgetni és várni hogy száradjon stb... még kisfiamnak is cumis kell mosni, egész nap mosogatom a holmiaikat, szóval nincs időm...

Viszont én rendesen elmosom az üvegeket és nagyon forró vízben öblítem el őket.

Amúgy a cumi lenyalást én is csináltam, végszükség esetén ez is egy megoldás. Igyekeztem mindig vizet hordani magammal, hogy ha leesik a cumi lemoshassam de volt hogy elmaradt...

2014. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem kell sterilizáló sem csak mikrózható műanyag tál aminek van fedele.Kicsi víz bele kb 1 dl-1,5 dl be a cumik cumisüveg legnagyobb fokozaton 5 perc s kész is.Felesleges ezreket kidobni ugyanerre bababoltokban és nem is vegyszer.

Nekem 1000 ftból kijött 2 cumisüveg is belefért.

2014. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy elmosom és úgy öblítem forró vízzel, de azért a kedvesség és a rosszindulat azért csak úgy sugárzik a válaszodból 12-es. Te aki mindent jól csinálsz és biztos hibázni sem szoktál soha kis okoska!

Igazatok van, mivel a csörgőket is nyalogatja, vesz mindent a szájába és kúszik az ágyon, amit szintén nyalogat, így fertőtleníthetnék lassan mindent. Így valószínű a cumikkal sem fogok másképp tenni. Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 28. 20:34
 17/19 anonim ***** válasza:
Máskor egyértelműen fogalmazz talán...
2014. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Te meg ne feltételezd rögtön mindenkiről a legrosszabbat és ne ilyen rosszindulattal fordulj az emberekhez talán...Pont az ilyen beszólások és emberek miatt gondolom azt, hogy milyen világban élünk. Az emberek zsörtölődnek, gorombák, senki nem segít senkinek, könnyebb valakibe belerúgni, mint segítséget nyújtani. Talán lehetnénk egymással kedvesebbek, talán...
2014. okt. 29. 08:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyugi kérdező, szerintem teljesen egyértelműen fogalmaztál :). 5 hónaposnál szerintem már nem gond, ahogy írod már a csörgőket is nyalogatja, stb. De ha nagyon aggódsz kérdezd meg a védőnőt.
2014. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!