Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti is éreztétek ezt?

Anyukák, ti is éreztétek ezt?

Figyelt kérdés

Hirtelen változott az életem, van 2 gyönyörű lányom, a kisebbik 4 hónapos.

Mióta rendeződött az életünk, meglett nagyjából mindenünk és boldogok vagyunk...rettegek attól hogy vége lesz az életemnek! Nem akarom, nem tudok nem rá gondolni, félek az ismeretlentől és attól hogy egyszer elhagyom a családom végleg :( Mit tegyek?


2014. okt. 29. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
pepitában így de én is gyakran érzek félelmet, hogy most nagyon boldog vagyok a férjemmel és a lányommal, és félek attól hogy ez az állapot megszakadhat, elveszíthetem valamelyiküket, netalán ők engem. Nem akarok meghalni soha, szeretném ha örökre így együtt maradnánk, nem tudom mi lenne velem nélkülük. Néha elszúrja egy-egy napom ez a gondolat, ha rám telepszik, de szerencsére másnapra mindent más színben látok :)
2014. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a félelem teremtő hatású, ne ez szőjje át a gondolataid.
2014. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is éreztem már hasonlóakat, rám főleg akkor tőr ilyen érzés, mikor olyan híreket olvasok, hogy fiatalok halnak meg rákban, ma is olvastam egy 33 éves nőről :( ez szörnyű :(
2014. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez az őszi depresszió szerintem. illetve egy kicsit a szülés utáni is, persze nem az a tipikus rögtön utána következő, hanem az, amikor elmúlnak a gyermekágyas-mézeshetek, és rájön az ember, mekkora felelősség. persze te már rutinos vagy, mert második gyerek, de mégse igazán... mindig átmegy az ember ezeken az érzéseken szerintem.


erre a szorongásra a leges-legjobb megoldás, ha az életre és nem a halálra koncentrálsz. egyszerűen fel kell fogni, az életnek akkor van értelme, ha örülünk neki, és nem azzal foglalkozunk, hogy vége, mert akkor igazán nem is élünk. ha mondjuk 20 év van hátra az életemből akkor azt élhetem vidáman, vagy úgy, hogy 20 éven át szorongok...

aztán megoldás, ha egyszerűen elfog ez az érzés, gyorsan másra gondolsz. ne hagyd elragadni ez irányba a gondolataidat! ez a legjobb megoldás.


hogy mi jön a halállal, azt senki nem tudja. ha nem vagy mélyen vallásos, ha eléggé racionális vagy, úgyse tudsz hinni a reinkarnációban, vagy abban, hogy szentpéter köszönt téged majd a mennyország kapuján... de egy valami kell, hogy benned éljen. a remény. a remény, hogy hosszú életed lesz. tudnod kell, hogy az emberi szervezet százhúsz évre van "gyártva" és hogy a mai orvostudomány és kényelmes élet lehetővé teszi, hogy a nyolcvanat simán megélje bárki. ebbe nyugodtan kapaszkodhatsz, annak tudatában, hogy te szerencsés vagy, és veled nem történik baj (mert miért is történne? ismersz közvetlen környezetedből valakit, akivel baj történt? mert csak mindig a valakinek a valakijének a valakije... stb. tehát ritka, hogy valakivel idejekorán történik baj, ugye-ugye)


egészséges vagy, fiatal. szóval még van hátra minimum ötven év, szóval ez már lehet, hogy túl sok is lesz, és már vágyni is fogsz a pihire, a gyerekek is már önállóak lesznek addigra, talán már ők is anyák, nagymamák... :)


ez a leglehetségesebb kimenetel, szóval az elkövetkező ötvenet ne szorongásban töltsd légyszi :)


gondolatelterelőnek meg jó lesz, ha azt tervezed, hová mentek el holnap kirándulni a gyerekekkel, milyen ruhát adsz rájuk - jól fel kell öltöztetni őket, mert csípős az idő. nagyon szépek ám most a fák, hogy ezer színben pompáznak, mert ősz van! friss a levegő is :) ki kell használni az utolsó napsugaras napokat, jön a tél :)


- mozgás és vitamin és sok fény - ez a szorongás természetes ellenszere még.

2014. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!