Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti felébresztenétek?

Ti felébresztenétek?

Figyelt kérdés
19-kor szoktunk fürdeni, 19.30 körül vacsizni, aztán alvás. A 3 hónapos kisfiam egy óra sírdogálás után 18-kor kidőlt. felébresszem, fürödjünk, és altassam vissza, vagy hagyjam aludni, amíg magától kel? És ha az csak éjfélkor lesz? (Általában hajnali 2 körül ébred meg)
2014. okt. 29. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem kelteném. Max nem fürdik egy nap, 3 hónaposnál ez nem tragédia sztem.
2014. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ilyet már én is kiírtam :)

csak épp nálunk még az is rátett hogy a hepehupás nagyágyon aludt el, de olyan pózban, mint akit odadobtak, attól is féltem elalussza a karját, vagy bármi, de javasolták ne keltsem, tekintettel arra, hogy aznap ő is elég sírós volt, kimerültében aludt el hamarabb a szokásosnál.ők érzik mire van szükségük, amikor ébredt szopizott és aludt tovább kimaradt a fürdés. egyszer előfordül :)

2014. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velünk is volt egyszer ilyen. Nagyon nyűgös napja volt és pont a fürdési időpont előtt kidőlt szegényem. Úgy voltam vele ha rövid időn belül ébred megfürdetem, ha nem nem. Végül azon az egy napon kihagytuk a fürdést, vagy 4 órát aludt szegénykém.
2014. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

nem szabad drasztikusan átállni ilyen pici babával :)

nálunk is ment a küzdés tavaly, akkor volt 6 hós, és mi az esti fél7-es fürcsi, 7-es altatást "télidőszámítóztuk át" fél6 / 6-ra. párom volt, hogy szomorkodott, mikor hazaért, és a gyerek már durmolt. na de ez kábé 1 hónap, és szépen eltolódik a megfelelő időre.


szerintem a régi idő szerint csináljátok a dolgokat, és mindig 5-10 perccel toljátok ki. ha meg nem megy, nem megy.


ja, és egy jótanács (így, hogy gyermekem már másfél éves, és félprofi vagyok már) :)

ha álmos, akár még a fürcsi is kimaradhat. a lényeg, hogy aludjon egy jót, nekik ez az egyik leges-legfontosabb, az idegrendszerének, a fejlődésének.

sose ébreszd fel, de ha nem akarsz bömbölős pancsizást, nagyon álmos fejjel ne is vidd fürdeni. nem lesz semmi baja, hisz ő még "be se koszolódik" igazából :)


csak lazán, csak nyugi, semmi se kötelező, a fürdés se, a napirend se. a lényeg az evés-ivás-alvás és a sok sok szeretet és a békesség, nyugalom, biztonság :)

2014. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Magamtól keltettem volna, főleg azért, mert előtte 4-kor evett, de végülis hagytam, és éjfélig aludt. Akkor csak pelenkát cseréltem, megetettem, és aludt is vissza. Köszönöm a tanácsokat!
2014. okt. 31. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!