Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha úgy érzem már...

Mit tegyek, ha úgy érzem már nagyon nehezen bírom?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom és folyamatosan azt igényelné, hogy mászkáljak vele. Semmi más pózt nem tűr el, letenni nem lehet. Ha nem az van, amit Ő szeretne, akkor szakadatlanul sír. Próbáltam már letenni, otthagyni, beszélni hozzá, más pózban felvenni, de semmi nem jó, csak sír. Olyan jó lenne, ha ülve is ellenne, mert nem bírok egész nap fel-alá mászkálni vele a lakásban. Más baja nem lehet, pocifájás egy ideje nincs már, evett, ivott, pelus tiszta, a hőmérséklet is megfelelő. Múlt héten vért is vetettünk, hogy nehogy valami szervi oka legyen annak, hogy ennyit sír, de nincs semmi. Ma már kibőgtem magam, de ezt így nem lehet csinálni, mert úgy érzem bekattanok, ha továbbra is ez megy.
2008. aug. 13. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba mindig azért születik, hogy minket tanítsanak. Ha szakítasz egy kis időt magadra, elég eleinte 10 perc, amnyit biztos mászkál vele valaki, férjed stb., akkor az megtérül. Relaxálj, meditálj, ha nem megy ülj be egy kádba, gyertyafény, zene.

A babák nagyon érzik, ha feszültek vagyunk. Én is látom:-))

2008. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak nagyon ölbe kapattad a kicsit,probálj meg a kiságy fölé valami éneklö mozgo játékot venni hátha leköti és megnyugtassa egy kicsit,a tévét hagyd be kapcsolva lehet hogy az is leköti hogy hangokat hal nekem bevált az elsönél probáld ki.te pedig pihenj mert tényleg kimerülsz akkor hamar
2008. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát erről azért jó lenne leszoktatni. Tedd hordozóba, hogy lásson téged, amikor nincs kézben. Biztos így is sírni fog egy darabig, de meg kell tanulnia, hogy más is van a családban, más is fontos, más dolgod is van. Főzés közben pl. tedd hordozóba, vidd magaddal a konyhába, beszélj hozzá, énekelj neki, meg fog nyugodni egy idő után. Most még pont abban a korban van, hogy el tud lenni jó sokáig a hordozóban. Később már ez bajos lehet, de most még pont jó. Meg fogja szokni, hogy nincs állandóan kézben, de ehhez kell még egy kis idő. Amikor meg alszik, akkor próbálj egy kicsit magaddal törődni, nyugodj meg, mert tényleg érzi, ha te feszült vagy, ő is átveszi, és akkor persze hogy sír.
2008. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnos vannak ilyen sírós babák, az enyém nem volt ilyen, úgyhogy csak azt tudom írni, hogy én mit tennék: első dolgom lenne, hogy beszerezzek egy kengurút v. egy hordozókendőt és megpróbálnám így "túlélni" ezt az időszakot, mert abban 100%-ig biztos vagyok, hogy kinövi pár héten, hónapon belül. Így tudod csinálni a háztartást, a babócád is örül, egy kicsit Te is megnyugszol és lehet, hogy hamar elmúlik a sírós korszak is, mert nem leszel annyira feszült. A babák átveszik az anyukák lelki állapotát...
2008. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, remélem hamarosan leszokik erről, mert nagyon nehéz. Olyan, mintha egyre rosszabb lenne. Főleg az éjszakai "sétálások" rosszak, mert a férjem reggel megy dolgozni és hulla fáradt. Általában 4 körül kel, eszik és utána kb. 1,5 óra, mire elalszik.
2008. aug. 13. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik megoldás lehet a hordozókendő, bár 3 hónaposan már elég nehéz lehet cipelni. És nem beszélve arról, hogy a cél, hogy magától is ellegyen. Tényleg próbálgasd, kösd le valami mozgó dologgal, vagy könyvvel, vagy a UPC Direkt 55ös csatonája kimondottan babáknak való. Sírni fog, lehet 2 hetet is, de előbb utóbb meg kell tanulja, hogy egyedül is kell lennie.

A közös fürdőt is szokták javasolni, kellemes a mamának és babának is, próbáld ki. Mindketten ellazultok, megnyugodtok:-)

Néha valaki vigyázzon a babára, apa , mama, vagy barátnő, ő már elvan 2-3-4 órát nélküled (cicid nélkül) és törődj kicsit magaddal. Menj el kozmetikushoz, masszázsra, vásárolni, bárhova, ami kikapcsol és felvidít. Muszály mást csinálod, mert tényleg érzi a baba, ha feszült vagy, és ez egy nagy mókuskerék akkor.

Próbálj úgy hozzáálni, hogy leteszlek, sírni fogsz fél órát, utána felveszlek és megnyugszol Holnap letszlek háromnegyed órára, sírni fogsz, felveszlek megnyugszol. Holnaputn leteszlek fél órára, de már nem fogsz annyit sírni, mert megszokod, hogy elvagy egyedül...És előbb utóbb te is és babád is megnyugszik. (nálam ez hasfájásnál bevált, már előre féltem az estétől, mert tudtam, hiszti lesz. De ha felkészültem rá lelkileg, nem volt gond, nyugodt maradtam és hamar elmultak a hisztik is..)

2008. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma jobb volt a helyzet, aludt is napközben, sokat volt letéve és nem sírt mindenért. Igen, tudom, biztosan érzi, hogy feszült vagyok. Pénteken megyünk 1 hétre Balatonra ott lesznek a nagyik is, ott remélem sikerül kicsit ellazulni. :) Tegnap az is lehetett a gond, hogy nem aludt napközben pedig szokott úgy kb. 3-4 órát.
2008. aug. 13. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!