Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet gond a...

Szerintetek lehet gond a mozgásfejlődésével?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos.elég nagy baba 8200 g.vèdőnő szerint kéne már hasra fordulnia de ő még csak oldalra tud.egyébként nagyon mozgékony folyton jár keze lába,be nem àll a szája,jó a kedve.én nem hinnèm hogy baj lenne.szerintetek?

2014. okt. 30. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szép, nagy baba, úgyhogy lehet picit lustibb ebben a mozgásban.

Amúgy lehet holnap fogja magát és átfordul, hiszen pár hónaposan képesek egyik napról a másikra beindulni, úgy hogy előtte előjele sincs.

2014. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos nincs baj, ne aggódj, a védőnők azt mondják amit a könyvekben olvastak, a valóságban sok minden másképp működik. Írod, hogy nagy a kisfiad, akkor meg nem is csoda hogy még halogatja a hasra fordulást. Mindenhez izom, gyakorlás kell, egy nehezebb testet nehezebb hasra is fordítani. Ha egész nap mocorog a gyerkőcöd akkor lassan megerősödik és hidd el pár hét múlva már fordul is.

Minden jót.

2014. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fiam 6 hósan fordult egyik héten hasra,majd a másik héten vissza. Doktornője nemmondott semmit,hogy csak akkor csinálta. Kimaradt a mászása is. Már járkál. 11,5 hós
2014. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még várj 2-3 hetet, és ha addig sem fordul át akkor nézesd meg szakemberrel. Abból baj nem lehet. Az én fiam is 8200g, 5,5 hónapos, és szintén nem forog még, bár mi már járunk dévény-tornára mert kötöttek az izmai. Ott a tornán, és a védőnőnél találkoztam több anyukával akiket "altattak" hogy pl 7,5 hónaposan azért nem kúszik a gyerek mert "lustika", és 1 évesen amikor még mindig nem csinált semmit, végre elküldték szakemberhez. Csak akkor már elég késő. Ne parázz amiatt amit a védőnő mondott, nézz meg neten táblázatokat hogy mikor mit illik már tudnia egy babának, és ha le van maradva akkor nézesd meg. 5 hónaposan még nem kell forognia, még van 1 hónapja.
2014. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva, 6 hónapos korig kell megfordulni a babának. Tapasztalatom szerint nem függ össze a súllyal a babák mozgásfejkődése.
2014. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én babám mindjárt 6 hós, de még csak egyszer fordult hátra, nagy bőgés árán, és kb 2-3 szor hasra, de sokszor azt látom hogy próbálkozik, erőlködik és nem megy, annak ellenére, hogy már megtörtént..

kérdező te ügyelsz a körülményekre? pl letenni padlóra, hogy szabad mozgástérben gyakoroljon, meg kemény felületen

2014. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

3-asnak szeretném üzenni, hogy ismerős gyermeke most hatodikos és reálból olyan szinten buta, hogy nála 1+1 az 11 és vigyorogva mondja..és neki is kimaradt a kúszás, most hordják fejlesztésre.


ezt minél sürgősebben kezelni kell, legjobb a Dévény torna

2014. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Figyelek a körülményekre.padlón van kemény felületen.körülötte pár játék olyan távolságban hogy ne érje el küzdenie kelljen kicsit.unokabàtyám gyógytornász vele is megnèzetem majd.
2014. okt. 30. 12:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsim ugyanennyi idős és pont ennyi a súlya is. Ő sem fordul még hasra, csak az oldalára.

A kislányom ennyi idősen forgott. Forogva bejárta a szobát. Ő viszont 6 kg volt.

Vele jártunk Dévényre is és ott azt mondték, hogy 6 hónapos korig várják a fordulást.

Szerintem még nincs elkésve.

2014. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a lepontozónak üzenném a baba mozgásfejlődése az agyi, idegrendszeri fejlődéssel van teljesen összefüggésben.

szerintem nagyon is hasznos volt a tanács, hogy erre felhívtam a figyelmet, és nem iskolás korban fognak nagyokat nézni..

2014. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!