Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az önálló játék időben nagy...

Az önálló játék időben nagy százalékban csak nyűglődés van. állandóan a nyafogást hallgatom. Mitől? Majdnem 6 hós

Figyelt kérdés

kaja, büfi, szieszta után játszik(nincs 1 óra hossz), utána nyűgösödik alszik.

csak natur a játékidő is úgy telik, hogy folyamatosan mennem kell hol hátra, hol hasra fordítani(néha magától megteszi, de az ritka mint a fehér holló)kukucsozok vele, agyonpuszilgatom, olyankor vigyorgás van, kezébe adom a csörgőt, de van direkt felfüggesztve, amit elér, imádja pofozni, zörögni vele, és direkt olyan is amivel hason kényelmes neki(emelős párna)de a egészet átszövi a nyafi nyafi nyafogás, nyűglődés, kínlódás, amely egyre sűrűsödik és elalszik.


szóval vegyem úgy, egy majdnem 6 hós, még olyan 10-20 perceket képes fitten ellenni két etetés között?


2014. okt. 30. 13:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

elkiabáltam.

sír, nyafog, nyűglődik. teszek be Mozart babazenét


köszi a tanácsokat

2014. okt. 30. 16:04
 12/17 anonim ***** válasza:

1 órát EGYESÜL ELJÁTSZANI egy 6 hós baba?????

Csak nekem tűnik ez nagyon-nagyon sok időnek?

Kérdező: a 6-7 éves, iskolába menő gyerekeknél elvárás, hogy 45 percig tudjanak egyedül koncentrálni valamire, nem egy félévesnél :)


4 éves kisfiú anyukája vagyok.

Sok ez az idő- mi az, hogy NATÚR JÁTÉKIDŐ? Akkor te hol vagy? Mit csinálsz?


Nem azt mondom, hogy ekkora babát nonstop köss magadra (mert az már a másik véglethez közelít)- de azért legyél a látóterében, hallja a hangodat, lásson téged az ébrenléte alatt!

Pl. hidd el, hogy jobban fog telni ez a "natúr játékirőd", ha odaülsz mellé- nem mindig kell helyette vagy vele játszani, de együtt lenni bizony nem haszontalan.

Esetleg még főzés vagy háztartási apróságok végzése közben is énekelgethetsz, mondókázhatsz neki jó ritmikusan.

Jó lenne, ha az alvásidejében tudnád elintézni a "melósabb" házimunkát (pl. wcpucolás, mert ott aztán tényleg nincs sok tere a kukuccsolásnak meg a tapsikolásnak :)- amikor meg fent van, akkor jórészt vele együtt vagy mellette lenni.

Nem azt mondom, hogy legyél komplett animátor, de mégis miért kellene egy óráig hagyni, hogy "oldja meg"?

Ő még erre nem képes- és pont mostanában kerül majd abba a korba, hogy bizony megijed attól, ha fizikailag nem vagy a látóterében, nem hall téged stb.


..és az utolsó kérdésedre a válasz: egy 6 hós valóban 10-20 percet tud "ellenni", irreálisak az elvárásaid. :)


minden jót.

2014. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
kérdező köszönöm, hogy figyelmeztetsz a gerincére, de amikor az ölembe se tudom megtartani úgy hogy magamhoz döntöm mert folyamatosan húzza magát ülő helyzetbe, nem fogom lekötözni :) nem félek, hogy kimarad valami a mozgásából, mert oda-vissza forog, négykézláb áll, hintáztatja magát négykézláb helyzetben, meg mint a nyulak próbál ugrani előre :)csak még arra nem jött rá, hogy a kezét is előrébb kéne tennie ahhoz, hogy előre haladjon nem csak a lábaival kéne elrugaszkodnia :) tudom, hogy jó szándékból figyelmeztettél, azért nem ültetem órák hosszat, csak ami neki is jól esik... de nem hiszem, hogy egy 6 hós babának kizárólag fekvő helyzetben kéne még lennie :) (ez meg az én véleményem és komolyan minden rosszindulat nélkül!)
2014. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

próbálok vele sokat foglalkozni, úgy látom annál is többet igényel mostanság.


utolsó, örülök, hogy nem vetted zokon, de még annyit, ha egy ülni nem tudó babát felültetnek egy idő múlva előre dől fejjel, hogy tehermentesítse a gerincét. lehet ezzel élne az öledben..

de örülök, hogy meg lehetett értelmesen beszélni :)

2014. okt. 30. 16:50
 15/17 anonim ***** válasza:
igen ha nem fognám akkor eldőlne előre :) ezért van az etetőszékben is hátradöntve neki az ülőkéje, hogy ne tudjon előreesni és lefejelni az asztalt :D (amúgy 9.-én lesz 7 hós a 6 hós státuszon még éppen átfordult hátról hasra, az elmúlt 3 hétben kezdett el négykézláb állni, hintázni, visszafordulni csak most pár napja... rengeteget számít náluk 2-3 hét is, csak azért mondom ezt el, nehogy azt hidd, "dicsekedni" akartam hogy miket tud :) ) hát ritka is itt, hogy valaki ne sértődjön meg! :)
2014. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

örülök hogy ilyen ügyes babád van.


én jelenleg fejni nem tudok tőle már egész nap, amúgy egy légtérben vagyunk, most is "kinyomja a lába a derekam" :)mindenesetre örülnék segítségnek is,mármint játékban ő jobban bírja mint én..

2014. okt. 30. 17:08
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia$ ne haragudj, de jot mosolyogtam ezena ekrdesen ...nem kinevetlek, csak mint egy 4 es fel eves kisgyerek anyukaja:) Ha az en 4 evesem elvan fel orat a kisautoival akkor mar ugy erzem enyem a vilag :) meg most is ha a wc-n ulok lecsekkol a agyerekem jol vagyok-e :) Udv a klubban!
2014. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!