Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fürdessem a kisbabát?...

Mikor fürdessem a kisbabát? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első babám három hete született. Még nincs kialakult napirendünk, bár már vélek felfedezni némi logikát a napjainkban. :) Napközben három vagy négyóránként eszik, aztán éjjel 6+4 órát alszunk. Szóval nagyon jó baba <3

Viszont a fürdetéssel nem tudom, mi legyen. A védőnő azt mondta, hogy ne kaja után fürdessük. De amikor felkel, és nem adok enni neki záros határidőn belül, akkor ordít.

Fel kéne ébresztenem az esti etetés előtt? De az nem zavarja meg a kis ritmusát? Szerintetek?

Előre is köszi!

Kezdő anyuka



2014. nov. 2. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is eloszor eves elott furdettuk. Vegig orditotta. Aztan inkabb ugy dontottunk, hogy eves utan legyen furdes. Persze nem rogton, hanem ugy fel oraval utana. Azota imadja a furdest. Most fel eves.
2014. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit van ebren eves utan? Mert ha nem is kozvetlenul eves utan de egy felora mulva meg lehet furdetni, az en lanyomnal ez nem okozott gondot.
2014. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is előbb etesd, aztán várj egy fél órát kb. és fürdesd meg. Én nem ébreszteném a fürdés miatt. Ha jó ízűen alszik, akkor inkább kicsit eltolnám a fürdetés idejét aznap. Az alvás ezerszer fontosabb mint a pancsi :) Nálunk ebben a korában mindig volt 1-2 óra tili-toli a "napirendben", szinte össze vissza fürdött. De idővel beállt magától.
2014. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno a kisfiam találta ki a napirendet, én csak figyeltem őt. Szopizott fürdés előtt és után is. Sosem volt gond belőle. Közben olvasgattam, hogy segítheti, hogy végig aludja az éjszakát, ha így lefekvés előtt kisebb időközönként 2x is eszik. Így kaptam megerősítést, és sokáig így is csináltuk.
2014. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! :)

Este már el szokott aludni rögtön kaja után, délelőtt aktívabb inkább. Meg talán van egy délutáni etetés, ami után nincs rögtön KO :) akkor inkább az utánra időzítem a fürdést.

Köszi még egyszer!!! :)

2014. nov. 3. 00:47
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
ezt ki fogja nőni! addig ordit furcsi kozben. 2-3 het es megszokja.es jo sorotok leszmert minel kesobb eszik- fekszik le, annal elobb leszokik majd az ejjeli evesrol. furdessetek 8-fel 9 fele. nem baj ha mar ehes nyugos. utana etesd bosegesen, bufi elalvas cicin. hamar megszeretik am a furdest, 7-8 hetesen hallgatott el kozben eloszor a mienk, azota mar nem reklamal szepen kivarja a vacsit. azt tanulja meg elfogadni amihez Te hozzá szoktatod.
2014. nov. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Jajj neee mááár utolós,nehogy már egy 3 hetes babád trenírozzunk könyörgöm!

Azt szokja meg amihez mi szoktatjuk...ááá csak kapkodom a fejem...ennek majd késsőbb jön el az ideje de ne ordítassunk már egy 3 hetes babát fél órán keresztül a kádban mert egy ki.aszott fontos a fix és eltérhetetlen napirend...vvááááá...aztán meg majd összekapcsolja hogy a fürdés nem jó mert olynakor mindíg sír szegény!


kérdező!

Amikor fel kel nyugodtan etesd meg,ne ordítson szegény az éhségtől!Majd büfiztesd,pihenjen kb 30-40 percet és utánna fürdesd meg!

2014. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

semmit nem kapcsolt össze semmivel :) 3 hónapos és imád pancsolni :) és átalussza az éjszakát is. nem azt mondtam hogy lila ordításig kell várni. hanem azt mondtam, hogy ha sir fürdés közben, az nem feltétlen az éhségtől van, hanem mert este már nyűgös és szeretne lefeküdni. nyilván éhes is, de mint írtam, egy-két hét kitartás után megszokja és akkor már az lesz neki a normális.

IGEN IS, a babák így működnek, villám gyorsan megszoknak bármit!!

2014. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mellesleg nem tudom, hogy a fürdetés kinél fél óra, nálunk a szoba előfűtésével együtt 10 perc.
2014. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
,,Amikor fel kel nyugodtan etesd meg,ne ordítson szegény az éhségtől!Majd büfiztesd,pihenjen kb 30-40 percet és utánna fürdesd meg!" - igy csúsztok majd szépen bele abba, hogy éjfélkor megint enni kér, mert a fürdés után nem evett, amikor lehetősége lett volna jól lakottan és lenyugodott állapotban mély álomba zuhanni, akkor 30-40 perc után újra megéhezett...nem tudom, én ezzel nem értek egyet, de babája váltogatja. próbáld ki mint két módszert 1-1 hétig (kezd azzal amikor fürdés előtt eteted) és ha nem válik be, akkor javaslom az én módszerem
2014. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!