Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagáljak, mit tegyek,...

Hogy reagáljak, mit tegyek, ha 16 hónapos kisfiam idegességében üti a fejét, megharapja a kezét, mert nem úgy történik valami, ahogy azt elképzelte?

Figyelt kérdés

Pl. nem tudja kinyitni az ajtót, nem ér el valamit, nem sikerül a toronyépítés, mert eldöl, nem adok oda valamit, amit kér, stb...

Eddig nem volt ilyen. Tőlem várja a segítséget, dehát nem történhet mindig minden úgy, ahogy azt elképzeli! Ha otthagyom, ordítva sír. Mit tegyek ilyenkor? Azt sem szeretném éreztetni, hogy nem számíthat rám. Mindig tereljem el a figyelmét? De akkor így megtanulja, hogyan kell viselkedni?


2010. jan. 26. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
magyarázd el neki, h ne törtőnik semmi ha vmi nem sikerül. próbálja újra. és harapni, ütni nem szabad. a fiam pár hét alatt leszokott erről így.
2010. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Üssed te a fejét, majd akkor leszokik róla!
2010. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Szia! A mi picink 13hónapos, és hasonlókat tapasztalok.A tanácsom a következő:

"nem tudja kinyitni az ajtót, nem ér el valamit"-- mindíg mondogatom neki, hogy szóljál, mondjad anyu!anyu!--addig jutottunk: aa!aa!

"nem sikerül a toronyépítés, mert eldöl"-- a tenyeremet az arcomhoz teszem, azt mondom: óóó!óóó! ;majd hangosan nevetek. Ezzel azt érem el, hogy ne letört legyen mert felborult, hanem viccesen üssük el az eseményt.

"nem adok oda valamit"--megpróbálom már most megértetni vele, hogy miért nem kapja meg, ugyanakkor próbálok mást adni, amivel eleinte poénkodok -így lefoglalom- majd ha látom hogy az új érdekli otthagyom. Az elvétel pedig a kérem-adok mást elven működik.

Nálunk is volt időszak, amikor semmit nem tudtam csinálni, mert szinte ragadt rám. De hisz Ő a mienk, én melléültem és bár egyedül játszott engem teljesen kihagyva, mégis a tudat, hogy ott voltam mellette, megnyugtatta.

2010. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

23:17-nek köszönöm a tanácsokat!

23:10 pedig nem normális! Remélem nincs gyereked!

2010. jan. 29. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:

23:17

Bármikor szívesen megosztom tapasztalataimat...:)

2010. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne lenne! Ütöm is, rendesen, ahogy kell. Ahogy engem is ütött apám, meg ahogy őt is ütötte az apja...
2010. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!