Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A családi pótlék gyerekenként...

A családi pótlék gyerekenként jár és 18 éves korig. De pontosan minden gyerekre csak 18 éves koráig vagy addig, amig a legfiatalabb is betölti a 18 évet?

Figyelt kérdés
vagyis ha van géza 12 éves, zoli 16 éves és béla 25 éves, akkor béla után már nem jár a 16 ezer, csak a zoli és geza után, vagy addig jár 3szor 16 ezer mig géza be nem tölti a 18-at, hiába béla már 25, ő is megkapja?
2014. nov. 4. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos több gyereknél nem tudom, hogy mi a helyzet, de a családi pótlék nem 18 éves korig van, hanem addig, amíg a gyerek nappali tagozaton tanul
2014. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Nappali tagozatosaknak jár max 20 éves korig.
2014. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Béla után már nem jár, csak Zoli és Géza után, amíg nappalin tanulnak. előző válaszoló írta, hogy 10 éves korukig, én 21re emlékszem, de lényegtelen.

természetesen ha 18 évesen abbahagyják a tanulmányaikat, akkor addig, előtte meg tanköteles.

és szerintem 2 gyerek után nem 16.000.- a családi pótlék, csak 13.000.- körül van...

2014. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ugy ahogy a masodik irja. Amugy gyerekenkent nem addig jar amig a legkisebb is betokti a 18. Eletevet. Amig nappali tagozatos vmelyik es nincs meg 20 eves kapja, ha mar betoltotte nem kapja. Ilyen egyszeru.
2014. nov. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekenként az ő max 20 éves koráig. Ha tanul,ha 18 éves kora után nem tanul már,akkor nem ját.

Ha béla már 25,utána nem jár,ő olyan mintha nem lenne már gyerek.Akkor egy gyerekkel kevesebbnek számít szerintem az anya gyerekei. Ha van 3 gyerek,ebből egy már 20 elmúlt,akkor 2 gyerekre jár a családi.

2014. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

3 gyereknél gyermekenként 16e Ft.

Akkor jár 20 éves korig, ha közoktatásban tanul és annak a nevelési év végéig amikor betölti a 20at. Pl ha 2014 októberben 20 éves, de közoktatásban tanul, akkor annak a tanévnek a végéig jár, tehát 2015 nyárig.

Ha a legnagyobb már nem jogosult családi pótlékra, akkor a másik kettőnél a gyerekek számát figyelembe veszik. Vagyis a másik kettőre 32000 Ft jár, gyermekenként 16e.

2014. nov. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!