Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit éreztek/gondoltok, amikor...

Mit éreztek/gondoltok, amikor egy picike, koraszülött babáról láttok "inkubátoros, mindenhonnan csövek lógnak" képet nyilvános (pl: facebook) helyen?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 21:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
azért 2220 g egyáltalán nem olyan tragikus. ismerőseimnél volt egy kiló alatt ikerbaba, ekik volt miért aggódni, de szépen felnőtt ő is, csak kisebb gondjai vannak. barátnőm is 1 kg körül született, az ő szüleitől se hallottam még ilyen drámai szöveget.
2014. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Öcsém 3 hétig volt kórházban csövekkel tele. Ő beteg lett,mert rászakadt a méhlepény. Mármint nem úgy lett beteg,hogy életre szólóan,csak hogy tüdejébe került a vízből,így antibiotikum kúrát kapott. Ő 37.hétre született 53 centivel és 3350 grammal. De a koraszülött babákat nagyon rossz látni hogy milyen kis (ne vegyétek bántásnak) csoffadtak még,mert még ugye nincs rajtuk az a kis zsir már,ami a 36.hét után megy rájuk születésükig.Szörnyű látni ilyen képet és arra gondolok,hogy remélem jól lesz szegény kicsike és mielőbb összeszedni magát.
2014. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok a fiam 1300grammal és 37cm született toxémia miatt a 33héten. Én előtte is 2 hónapig voltam a kórházban akkor kezdődött a magsavérnyomás, minden nap minden órája félelemmel telt hogy meddig tudjuk még húzni, növekszik e stb. Szerencsére erős kis legény 2 napig ment neki a biztonság kedvéért a szipak, 3 hét után haza is jöhetett...most kis vigyorgép. Dévényre járunk de arra rendes időben szülötték is szoktak néha. Elvileg nincs semmi baja most fél éves 6700gramm. Nem csináltam róla képet bent,első kép itthon készült, jelenleg nem is bánom, minden egyes hasonló képnél eszembe jut minden nap és minden félelmem. Ilyenkor figyelem és keresem nem e van valami baja és hasonlók, ezek nem is engedik elfelednem a terhességem pedig nekünk még nem is volt olyan rossz nem volt komplikáció stb.

És mérhetetlenül mérges vagyok mikor olyan emberek osztogatják meg mások inkubátoros képeit aki nem élték át minimálisan sem, elhiszem hogy sajnálják de nem érthetik mi zajlik ilyenkor az emberben ráadásul nálam legalábbis az érzés nem változik, minden napom rettegés nehogy kiderüljön mégis baj van valahol....

2014. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

Becsukom a szemem és gyorsan tovább görgetek, próbálok nem tudomást venni róla különben sírva fakadnék. Mellette pedig magamban megköszönöm a jóistennek, hogy az én két gyerekem egészségesen, időre születtek, és megállapítom hogy milyen szerencsénk van.

Mióta van gyerekem, azóta engem nagyon megvisel minden ami gyerekkel és betegséggel kapcsolatos. Pl vannak műsorok ahol beteg gyerekeket mutatnak, régen imádtam az ilyesmit, érdekes műsorok voltak, ma már hogy van gyerekem nem bírom megnézni.

2014. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Az én csajszim sem volt annyira picike, 33. hétre született. De mivel éretlen volt a tüdeje és kapott mellé egy tüdőgyulladást is, kritikus volt az állapota 3 napig. Utána már gyorsan ment a gyógyulás és a növekedés.

A szívem mindig összeszorul és folynak a könnyeim, amikor meglátok egy inkubátorban fekvő kisbabát. Én azt gondolom, hogy ez nem tartozik a nagyvilágra, ezeket a képeket csak a szűk családnak lenne szabad látnia. Vagy nekik sem.

2014. nov. 5. 14:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta kérdező és a válaszolok?
nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!