Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha le akarom szoktatni az...

Ha le akarom szoktatni az éjszakai szopiról a fiamat, akkor ha felkel éjjel, ki se vegyem az ágyból?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy álljak hozzá... Ha felkel éjjel enni, első dolga hogy kéredzkedik ki hozzám. Ha nem fogom kivenni tuti sírás meg éjszakázás lesz a vége. Ha kiveszem, lehet hogy hozzászokik és azért fog kelni utána.... Ti hogy csináltátok? Szerintetek mit tegyek?

1 éves.


2010. jan. 27. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne vedd fel,ne is menj be hozzá,hagyd sírni.Nem lesz semmi baja a kislelkének.Néhány nap vagy egy hét alatt hozzászokik az éjszakai alváshoz.

Ha sajnálod,amiért sír,akkor még évek múlva is ott ülhetsz mellette.Most már nehéz,mert hozzászoktattad magadhoz.

2010. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezt akkor kell elkezdenem amikor apa éjszakás... Mert ő tuti nem bírja hallgatnia sírását! Az a baj, hogy olyan iszonyatos erővel képes sírni hogy az egész házat felveri (panelben lakunk). De lehet hogy tényleg nincs más megoldás... :(
2010. jan. 27. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Óóóó,jó hogy nem kizárjuk a gyereket az erkélyre,hogy ne zavarjon éjjel!!! Ha te éjjel felébredsz,mert mondjuk szomjas vagy,akkor örülnél,hogy nem mehetsz ki inni?!

Ezt olvasd el:

[link]

2010. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na jó azért nem kell ennyire túldramatizálni....
2010. jan. 27. 08:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem nagyon értek azzal egyet hogy semmi baja nem lesz a kis lelkének ha 1 hétig hagyjuk sírni éjszaka!!!! Egyébként meg 1 évesen már nem éhségről lehet szó éjszaka hanem megszokásról és szomjuságról! Esetleg agyjál neki inni valamit! Nem lesz ugyanaz és lehet ugyanúgy sírni fog utána ha kimész, de szerintem tudatosítani kell benne hogy most már ha szomjas nem cicit kap! Elég macerás és éjszakázni kell vele ,de egy idő után megszokja! Nem kell bennmaradni vele de 5-10 percenként igenis be kell menni hozzá, megsimogatni majd kimenni, hogy ne érezze azt hogy egyedül van hagyva ezzel a problémával, de ne is szokjon hozzá hogy végig mellette vagy! Egy idő után hosszabb ideig nem mész be és a végén már egyáltalán nem kell:-)

Nekem így sikerült:-)

2010. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hát 15 évesen már tuti nem fog felkelni és sírni.mi is 1 évesek vagyunk.saját maga alakította úgy hogy éjszaka már nem ébred,csak hajnalban fél 5-5özött akkor szokott kapni kevés tápit azzal alszik reggelig.ha éjjel mégis ébred,annak oka van,vagy a foga,vagy szomjas stb.én ilyenkor bemegyek,nem beszélek,nem csinálok vele semmit,csak halkan adok neki egy kis vizet,vissza a szájába a cumi,oldalra fektetem betakarom,és kijövök.Ne vedd ki,próbáld meg bent az ágyban lefektetni és ott megetetni,szokja meg,hogy éjszaka nem szaladgálunk ki be.de sírni nem hagynám.nem mondom,hogy sose sír,mert volt rá példa,hogy hagytam sírni,de nem éjszaka,és csak pár percet.ő maga fog leszokni az evésről,főleg ha nem adsz neki csak teát vagy vizet.egy darabig még fel fog kelni,de szépen lassan le szokik róla.
2010. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Éjszaka nagyon ritkán fogadja csak el a vizet! Vagy nem kér semmit, vagy szopizni szeretne.

Az ágyban megetetni nem tudom, mert szopizik! :)

Van amikor 2-3szor is felkel egy éjjel,persze nem mindig szopizni, de ilyenkor is csak úgy tudom visszaaltatni, ha előtte kiveszem az ágyából és megnyugtatom! Tudom, ezt én rontottam el....

2010. jan. 27. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rontottál el semmit!Azt adtad a gyermekednek ami a legjobb neki.Az én kislányom is 1 éves és 3x 4x ébred.Nagyon fárasztó már,de mellette nyugodt is vagyok mert ő is érzi,hogy bármikor számíthat rám!-kitaRTÁS!!!
2010. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!