Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám, nem cumizik...

3 hónapos a babám, nem cumizik, eddig meg tudtam mindig nyugtatni anélkül is. Új védőnőnk van, aki már többször számon kérte, hogy hogyhogy nincs cumija. Mintha kötelező lenne hogy legyen. Ti hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Először semmit nem mondtam rá, másodszor annyit, hogy ha lehet nem szeretném rászoktatni, erre rosszallóan nézett. Nem szeretnék vele összeveszni, mert még hosszú ideig kell ,majd hozzá járni.. de nem értem. Hogy tennétek helyre? Vagy igaza van és annyira gáz, hogy nincs cumink??
2014. nov. 9. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz.

Mondd azt, hogy nem fogadja el a gyerek. Csak nem fogja beleerőltetni a szájába.

2014. nov. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem gáz, ha nincs cumi, az csak pótszer. Nem kell a védőnővel összeveszni, legyen elég neki, hogy te nem szeretnéd rászoktatni, és ne is erőltesse. Sok sikert.
2014. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Szoptatás alatt pedig nem is ajánlott. Én közölném a védőnővel, hogy nem fogadja el a gyerek, és kész. Csak határozottan, mert nagyon rá tudnak szállni az emberre.
2014. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
nekünk 6 hónapos és nincs cumija, nem is lesz, legjobb barátnőm fia több mint 1 éves, szintén nincs cumija. boldog babák mind a ketten és anélkül is meg lehet nyugtatni őket. csak van akinek könnyebb "betömni" a száját hogy elhallgasson a gyerek :(
2014. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
#4: Az én 3 hónapos babám is boldog, annak ellenére, h cumival van "betömve" a szája...
2014. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annak ellenére mondom ezt, hogy a babámnak van cumija (csak alváskor kell), én biztos megmondanám neki a helyedben, hogy majd te és a férjed eldöntöd, hogy lesz-e cumija vagy sem. Semmi köze nincs hozzá. Mond meg neki kerek-perec, hogy te nem fogsz neki cumit adni és tartsa tiszteletben a döntésedet. Én se vagyok a megmondó ember típus, de mikor nem értek valamiben egyet a védőnővel, akkor megmondom neki, hogy én ezt így fogom csinálni, de azért köszönöm a véleményét.
2014. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy ilyenbe beleszól.

Az enyém 16 hónapos, nincs cumija, még szopik, ha kéri. Szerintem teljesen normális dolog. Nem is fogadta el egyébként.

Én is megköszönném a véleményét, és megmondanám, hogy mi így döntöttünk. Esetleg megkérdezném, hogy miért tartja annyira fontosnak, nem azért, hogy meggyőzzön, csak kíváncsiságból, mert nem nagyon értem.

2014. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Én is arra gondoltam, hogy udvariasan, de azért megmondom neki hogy mi így döntöttünk, és pont. Azért mondta egyébként, merthogy az jól megnyugtatja a babákat. Akkor mondta, amikor az enyém épp sírt,és biztos így is van, hogy megnyugtatgatja őket, de amúgy megnyugtattam cumi nélkül, úgyhogy én sem értem...és ezzel nem akarok semmi rosszat mondani a világért sem arra, aki cumival nyugtatja meg, mert mindenki csinálja úgy ahogy szeretné, csak már olyan rossz érzésem volt, hogy velem van a gáz, hogy nem teszek meg mindent azért, hogy megnyugtassam a babámat? És már kezdtem elgondolkodni, hogy hátha igaza van... pedig nem szeretnék cumit.
2014. nov. 9. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem mi döntöttünk így, hanem Ő :-) Egyszerűen nem kell neki. Több energiát fektettünk a rászoktatásba, mint más a leszoktatásba, totál eredménytelenül. Nem tartom feltétlenül ördögtől valónak, van, hogy jól jönne, de ráerőszakolni nem akarom/tudom. Ilyen is van. A dévényes szokta reklamálni, hogy miért nincs (nem mintha attól nem tudna üvölteni torkaszakadtából...)
2014. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!