Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka mennyire veszi ki a...

Apuka mennyire veszi ki a részét a baba körüli teendőkben?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyire oszlik meg ez a dolog?Mennyire segítőkész pl a fürdetés,etetés,pelenkázásban?Leveszi-e néha a terhet anyuka válláról egy kis pihenés erejéig,vagy hogy felkel-e hozzá néha reggel,hogy anya is pihenjen néha tovább?Mert én ezt hiányolom.Persze ő dolgozik,de pihenni is hagyjuk,biztosítom neki gyerekek mellett a nyugalmat,csendet,de vissza sosem kapom,úgy érzem csak rajtam ez a felelősség a 16 hónapos fiunk és 6 éves lányunk mellett.
2014. nov. 10. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Mimdenben segít. Igaz én első perctől kezdve el is vártam, nem magamnak szültem a gyereket. Persze éjszaka ha sírt nem keltettem fel a párom de a délutáni dolgokban elvártam h segítsen. Mondjuk ő magától is csinálta sosem kellett szólnom. Első naptól kezdve ő fürdet, mióta nem szopizik azóta az esti altatást is ő csinálja. Hétvégente reggel ő kel a kislányunkhoz én meg lustizhatok kicsit tovább. Amíg fennt volt a köldökcsonk nem pelankázott félt h árt vele, de azóta csinálja bármikor. Ha itthon van akkor leginkább ő eteti. Vele szívesebben eszi a lányunk a kanalas dolgokat.
2014. nov. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk teljes mellszélességgel belevetette magát a baba körüli teendőkbe.

Pelenkázik, etet, szinte csak ő fürdet. Sőt, ha szabadnapos, akkor a reggel a szoptatás utáni tápszerpótlást-büfiztetést is átveszi és visszazavar aludni.

Néha már én érzem "furcsának", hogy ennyi mindent megcsinál :) De látom rajta, hogy szívesen csinálja, mert sok-sok évet várt a kislányunkra.


Esetleg próbáltad már vele ezt megbeszélni? Ha igen, akkor mit reagált rá?

2014. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok


Első, mintha magunkat olvasnám :)

A köldökcsonkon mosolyogtam, mert az én nem mertem feszegetni, hogy alatta is porozzam. Az apja viszont seperc alatt leápolta :)

2014. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
dettó, tegnap rágtam úgy be, hogy a válással is megfenyegettem...persze nem gondoltam komolyan....de 21 hetes terhes vagyok, van egy 15 hós kisfiúnk aki beteg éppen, egésznap meg se álltam és ő meg elmegy a haverjaival bedobni egy sört...hát este, mikor a gyerek aludni ment beolvastam azért neki...pelenkát még sose cserélt, a fürdetésbe besegít, de ez annyit jelent, hogy játszik vele, míg én kicsit rehdezkedem, a tisztogatás az rám marad.etetésnél néha segít...és bent a házban semmit nem segít..nem is kell általában, csak most annyit kellett volna, hogy lefoglalja a gyereket, hogy addig a ruháit kivasaljam (egyébként már nem is szoktam, mert nincs rá sose idő, de most mivel beteg kivasalom a dolgait). persze a ház körüli teendőket azért elvégzi, nem henyél...de nem igazán van tekintettel arra, hogy terhes vagyok, és estére azért elfáradok én is...de nem is folytatom, mert csak hergelem magam...és pont tegnap borult a bili nálam...
2014. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Vannak ilyen apukák. Nálunk is kábé ez ment első babánál és most szerintem második alkalommal is ez lesz. Nekem is nagyon rosszul esett és lehet most is rosszul fog esni, de szerintem nem direkt csinálják. Viszont terhesség alatt nagyon figyelmes.

Hétköznap 6-ra jár dolgozni-igaz, csak fél órával előtte kel. Sokszor 6 napot dolgozik egy héten, így azt hiszem kijár neki, hogy legalább egy nap ne kelljen felkelnie. Otthon azért más, mert pihensz, esetleg visszaaludhatsz.

Mikor meg délután hazajön fáradtan a munkából, egy kicsit le szeretne ülni nyugton, ez érthető. A mi 4 éves lányunk egyből apuka nyakába ugrik és kicsit játszik vele. Ez már nekem nagy segítség, hogy onnantól kezdve inkább ő ugrál a gyereknek, ha valami kell. Éhes, szomjas, ilyesmire gondolok. Mikor baba volt, nem igazán pelenkázta, nagyon ritkán, persze rosszul esett a dolog, de a pelenkázás nem az ő műfaja. Így hát átadtam neki a fürdetést, szerintem most is így csinálom. Fölkelni 80%-ban én keltem fel lányunkhoz mindig is, kivéve, ha valamiért nem ébredtem föl. De igazándiból a gyerek is inkább engem kért, meg én akartam átmenni hozzá legtöbbször. Egyébként mikor már mind a ketten itthon vagyunk akkor fele-fele arányban látjuk el a lányunkat-terhességen kívűl. De amíg itthon vagyok a babával, nem várom el tőle, hogy sokat besegítsen a házimunkába-csak a férfias dolgokat csináltatom meg vele. Csak egy évet maradok majd itthon, aztán visszamegyek dolgozni, aztán megint fele-fele arányban látjuk el a gyerekeket majd.

Én úgy oldottam meg egyébként, hogy én is tudjak tovább pihenni hétvégén, hogy direkt később fektetem le:D 4 évesnél még beválik, babánál nem igazán fog, de baba korában még nem is kell úgy felkelni, magam mellé fektetem és elvan ott mellettem-legalább is lányom elvolt:D 16 hónaposhoz már fel kell kelni, kivéve, ha be tudod tanítani a 6 évest, hogy játszon a kicsivel. Be kell őket tanítani, hogy hétvégén ha felébrednek, akkor nem zavarják anyut, aput. Na persze egy 16 hónapos ezt még nem tudja teljesíteni, de egy 6 éves lány már símán, és ő már tud adni inni, esetleg enni a kicsinek. Más kérdés, hogy pelust lehet nem tud cserélni, de szerintem arra is betanítható már egy 6 éves. Tanítsd be ezekre a dolgokra. Nem lustaságból csupán, de jó, ha tanul egy kis felelősséget, meg alkalmazkodást, önállósodást. Javára is válik a dolog.

2014. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Többnyire azért ez a dolog is családonként változó.Én csak azt hiányolom hogy apuka nincs tekintettel a másikra,mert én nézem azt hogy dolgozik és pihenjen eleget.De ő ha pl szabadságon van egy hétig akkor sem kel fel ő reggel hozzá hogy pihenjek tovább,na ő meg 9-ig alszik általában.Úgy érzem sokszor hogy a baba csak az én felelősségem. Néha főz,takarít,de olykor nekem is jól esne pihenni egyet amikor egy éjszaka 3-szor felkeltem a síró babához.
2014. nov. 10. 12:52
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Mindenben segít a férjem másfél éves fiúnk és 4 hetes lányunk körül, egyedül a pelenkázást nem vállalja ha nem muszáj, de ha kell megcsinálja. Vigyáz rájuk munka után, hogy tudjak kicsit tenni-venni, rendet rakni. Este fürdet, öltöztet, altatja-eteti a kisebbet (a nagyot már nem kell, de előtte őt is altatta és etette). Hétvégén ha elalszom délután amíg a gyerekek is alszanak, ha fel kel a kisfiúnk ő ugrik hozzá és hagyja hogy én még aludhassak picit. Reggelente én tekintettel vagyok rá, hétvégén főleg, amíg a kisfiúnk be nem trappol hozzá addig hagyjuk aludni. Mielőtt gyereket vállaltunk én megmondtam neki hogy nem csak magamnak szülöm őket, szóval kell a segítsége bőven. Kisfiúnk születése után fél évig nem segített nagyon sokat, de akkor is ha megkértem valamire megcsinálta. Aztán fél év után besokalltam hogy majdnem mindent én csinálok és szépen bevontam őt is sok mindenbe.

Mindamellett hogy természetes, hogy segít, nagyon hálás is vagyok neki. Én nem ezt láttam otthon, apu mindig dolgozott majd pihent, anyu csinált velünk mindent egyedül, én ezt nem akartam nálunk is.

2014. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Én egy "önző disznó" vagyok. :)

Párom segítene de én nem merem rá bízni a picit. Egésznap sürgök-forgok. De én nem engedem neki féltem a csöppöm. Egyedül fürdésnél segít meg fürdés előtt szellöztet. Mást nem engedek neki..majd ha lesz tartása akkor. :)

2014. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
megosztunk minden munkát, nálunk ez a természetes. Persze mikor csak én vagyok otthon, akkor én csinálom a dolgokat, de ahogy hazaér, ugyanúgy csinál mindent.
2014. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Lányomnál is (most 5 éves) és fiamnál is nagyon sokat segít. Most főleg abban, hogy lefoglalja a nagyot. Sokat játszik vele munka után, hétvégén. Fürdetés közös program. Míg csak a lányom volt, addig is együtt fürdettük, most hogy ketten vannak, szintén. Már együtt fürdenek a nagy kádban, de apa mindig ott van velünk. Míg én fürdetem a kicsit, játszik a naggyal. Öltöztetés is közösen, és akicsit ő a nagyot. Bár ő már megoldja egyedül, vicceskednek közben. Altatás az enyém, de míg a kicsit etetem altatom, a naggyal játszik. Esetleg készít neki vacsit stb. A kicsivel is sokat játszik, pelenkáz ha muszáj. Hétvégén egyszerre kelünk reggel, ha felkel vmelyik gyerkőc én megyek, de ő is ébred rögtön, pedig felőlem pihenhetne tovább. Azért hétvégén ebéd után míg a kicsi alszik én a naggyal játszok, apa pedig szundít kicsit. :)
2014. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!