Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az "ellene nevelés" minden...

Az "ellene nevelés" minden esetben ártalmas a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Válásos cikkeknél szokott felmerülni, hogy a szülők ne neveljék egymás ellen a gyereket - amivel teljes mértékben egyet is értek.

Viszont mi a helyzet azzal, ha nem családtag ellen nevelődik a gyerek?


Történet röviden: férjem elvált, utána ismerkedtünk meg. Előző házasságából van egy fiatal felnőtt gyereke.

Az exfeleség szerintem személyiségzavaros, évekig zaklatott minket, elég nehezen sikerült leépíteni, majdnem rendőrségi ügy is lett belőle.

Tehát ő hosszú évekig dolgozott azért, hogy alaposan megutáljam és arra törekedjek, hogy kizárjam az életemből.


Közös gyerekünk született. A férjem másik gyerekét bármikor szívesen látom, látogatja is a testvérét. Viszont több éves csend után az ex bekattant és üzenget (engem személyesen keresni szerintem nem mer), hogy szeretne vigyázni a picire.

Úgy vélem, hogy ő nem családtagja a kicsinek, én finoman szólva is nem kedvelem, szóval miért is találkozna, pláne vigyázna rá? Ráadásul kiszámíthatatlan, dührohamai vannak, akkor se hagynám vele a gyereket, ha közeli rokon lenne.


De újabb és újabb irányból próbál beférkőzni. Amitől tartok: ha érdeke úgy kívánja, nagyon kedves és megnyerő tud lenni. Egy kisgyereket simán behúzna, hiszen még zéró ítélőképessége van.


Ártanék a gyereknek azzal, ha egy általa kvázi ismeretlen személyt (amíg rajtam múlik, nem fognak találkozni) negatívan mutatok be neki és arra tanítom majd, hogy kerülje el, mert rossz ember? (meg a cukros bácsikat és a késes gyilkosokat, stb...)


2014. nov. 15. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell bemutatni neki sehogy, hanem kerülni vele a találkozást. Ha netán attól félsz, hogy titokban akarja megvárni pl. a suli előtt, akkor azt meg úgyis tudja, hogy idegenekkel ne álljon szóba.


És hogy mutatnád be neki negatívan? Mutatsz róla fényképet és mondasz róla minden csúnyát? AKkor annyit fog levenni a gyerek, hogy veszélyben van, és félni fog.

2014. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem tök hülyeség amit írsz. mi az, hogy arra neveled, hogy kerülje? gondolom a kicsi gyereked nem sétál egyedül az utcán, nyilván ő nem is keresheti a társaságát.

ha meg majd nagyobb lesz és majd egyedül dönti el hova megy, akkor meg nyilván kamasz lökött lesz és nem fogja érdekelni mit mondasz vagy épp oda megy ami tiltott ;)

ráadásul ez a személy a testvérének az anyukája, aki nyilván szereti. és egy gyereknek nehéz lehet összerakni, hogy ő utasításra nem szeretheti míg a testvére igen.

egyszerűen nem kell odaadni a gyereknek, a kicsinek meg annyit mondani, hogy a tesója anyukája, slussz

2014. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jézusom! Én tuti nem engedném a közelébe, és másnak is megtiltanám hogy odavigye! Mi a fenének akar rá vigyázni? Szerintem ezzel nem ártasz a gyereknek. Az az ismeretlen személy maradjon is ismeretlen. Jobb esetben nem is kell felvilágosítani a gyereket, így sérülni semmiképpen nem fog.
2014. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A testvér viszonya is elég ellentmondásos az anyjával, kamaszként számos alkalommal kopogtatott nálunk késő este, hogy valami vita hevében kidobta aznap éjszakára az anyja.

Gyakorlatilag titokban jön látogatni. Félig-meddig még otthon lakik, amolyan pénzért megalkuvás.

Neki természetesen nem mondok negatívumot az anyjáról, de ő is tisztában van vele, hogy nem a szívem csücske.



Olyantól félek, hogy esetleg a testvére később (4-5 évesen pl) elvinné valahová, az anyja meg megjelenne ott. A testvérétől nem akarom tiltani.


De azt mindenképp szeretném minden eszközzel elkerülni, hogy valahogy találkozzon a gyerekkel és bevágódjon nála (valljuk be, kisgyereknél nem nehéz némi nyájassággal, ajándékokkal, ígérgetéssel), aztán én kerüljek kereszttűzbe, mert "nem, nem találkozhatsz soha többet Manci nénivel, ő csak jó fejnek tűnik, amúgy egy pszichopata".

2014. nov. 15. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges. Annyit kell neki tanítani, hogy idegenekkel nem állunk szóba, és ennyi.
2014. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tesója egyébként már rá van kattanva, hogy ha nagyobb lesz, akkor szeretné ide-oda vinni. Most még pici, csak nagyszülőkre hagyjuk úgy, hogy nem vagyunk jelen, de később azért tágulna ez a kör.
2014. nov. 15. 16:21
 7/10 A kérdező kommentje:

"Annyit kell neki tanítani, hogy idegenekkel nem állunk szóba, és ennyi."


Oké, csak ezt a z érvet szokták felnőttek annyival félreütni, hogy "de hát én nem vagyok idegen, én a Pistike anyukája vagyok". Ezt szerintem csont nélkül benyalja egy óvodás, kisiskolás.

2014. nov. 15. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzet. Nálunk az apósom nem normális. Nem beszélünk róla a gyerekeknek. Szerencsére anyósom nagyon aranyos, és abszolút partner, de nálunk ő sem viszi el a gyerekeket, és nem is alszanak nála pont a fent említett ok miatt. Mondjuk ő nagyon megértő, inkább közös programokat szervezünk.
2014. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7:


Akkor NEM IDEGENEKKEL, hanem csak olyannak, akit MÁR ISMER!


Nem lenne jó az ellene nevelés. Szerinted mit fog mondani a féltesónak? Hogy a te anyád egy ....., mert az enyém azt mondta nekem?

Te meg azt, hogy a féltesód anyja nagyon rossz ember és neked is rosszat akar?

2014. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiatal felnőtt gyerekkel megbeszéled,ha viszi ide-oda akkor lehetőleg az anyjával ne találkozzanak,ha Ő is tudja milyen az anyja szerintem esze ágába sem lesz a közelébe engedni a tesóját.Fiatal felnőtt nem gyerek már,meg lehet vele beszélni.
2014. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!