Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek 8 hós babám éjjel...

Mit tegyek 8 hós babám éjjel fél óránként szopizni akar?

Figyelt kérdés
tudom most azt irjátok hogy kevés a tejem de nappal simán birja akár 4 órán át is.hozzátáplálás nagyon keserves csak tejpépet eszik pár kanállal majd sir és becsukja a száját...és cicit követel..tápszert elutasitja,,,,mivel szopizik nem tudom mennyit eszik mielött elalszik mert cumisüvegböl se issza meg csak cici kell neki,,,szóval nehéz eset...milyen orvoshoz vigyem vagy mit tegyek?nem fogok tudni ennyiszer felkelni éjjel és félek mi lesz igy vele?amugy nagyon jól fejlődik rengeteg a tejem már 9kg!
2014. nov. 15. 22:43
 1/8 A kérdező kommentje:
ja próbálom minden nap a fözeléket bébiételt anyatejjel keverve gyümiket kiköpi és ordit!!de már 3 hónapja...nagyon el vagyok keseredve,,,
2014. nov. 15. 22:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen gyakran kelt? Ennek biztos nem az éhség az oka. Lehet a foga, mozgásfejlődés, hasfájás, stb. Nálunk is elő szokott ez fordulni, de csak pár napig, utána vissza áll a rend.

A hozzátáplálás sem egyszerű nálunk sem. Gyümölcspépet szoktam keverni a tejpéphez. Illetve nagyon szereti (eddig semmit nem szeretett:)) a piros gyümölcsöket (málna, eper...). Természetesen mag nélküli pépként. Vegyél neki, hátha ezt a te babád is szeretné.

2014. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan már majdnem mindent kellene neki enni, de naponta legalább háromszor gyümölcsöt, főzeléket, stb.
2014. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha anyatejjel kevernéd mondjul a gyümölcsöket, zöldségeket ? Egyébként éjszaka nyugtasd meg de ne adj neki cicit.
2014. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minek kéne orvoshoz vinni? Semmi baja, jól fejlődik.

Az akaratosságát nem fogja tudni kezelni az orvos.

Neked kell nemet mondanod.

Azt, hogy mennyit evett a szopás során, úgy tudod megállapítani, ha megméred a súlyát evés előtt, majd utána.

Azért utasítja el a tápszert, tejpépet, mert nem éhes.

2014. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nappal ne hagyd sokat aludni, így nem lesz gond éjjel.
2014. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ki a főnök nálatok: te, vagy a gyerek? Egyszerű, próbáld átalakítani a napokat, hogy ne legyen annyi alvás, akkor estére álmosabb, nem kel annyit. Lefekvés előtt kapjon tartalmasat, ne csak anyatejet. Lehet beletelik pár napba, míg elfogadja ezt a rendszert, de majd hozzászokik, legyél kitartó. Legyél benne biztos, hogy nem egyéb probléma van, hanem tényleg éhes. Lehet, hogy csak szomjas, hasa fáj, melege van, fény felébreszti, stb. Ez ha már így megy jó ideje, valószínű, hogy csak berögzült szokás. Így van ez mindenkinél. Egyszer-kétszer felébredsz éjjelente, hogy innod kell és egyszer csak azt veszed észre, hogy minden éjjel felébredsz, hogy szomjas vagy. Az ilyesmiről én úgy szoktam leszokni, hogy azért se iszok, kibirom. Pár nap és megint átalszom az éjszakát. Babáknál úgy lehet leszoktatni, hogy nem elégíted ki azonnal az igényeit, kicsit megpróbálod nem szoptatni. Csak megsímogatod, vagy ilyesmi.

Ha nem fogadja el a tápszert, arra is van megoldás. Én pont ilyen idős korában voltam kénytelen elkezdeni a lányomat tápszerre átszoktatni-9 hónapos volt, elfogyott a tejem. Szépen összekevertem anyatejjel, meg aztán hígítva adtam neki a tápszert, fele annyi port tettem bele, mint amennyit javasolt, aztán egyre több port raktam bele. A szopit meg egyre jobban elhagytam. Az enyém is 8 hónapos korában kitalálta, hogy ő nem eszik semmit, csak szopizik. Mondta a védőnő, hogy márpedig próbálkozzak. Hát igaza volt, egy idő után kénytelen volt elfogadni mást is:D

2014. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiam is anno 8 hónaposan borított fel mindent. Akkor jöttek az első fogak és a szeparációs szorongás. Rengetegszer kelt, cicit akart, rajtam aludni, úgy viselkedett, mint egy újszülött. Pont utána kezdte el érdekelni a szilárd étkezés.
2014. nov. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!