Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikortól kell...

Szerintetek mikortól kell cipőt adni a babára? Ti mikor adtatok rá először?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1 éves 2 hónapos és még nem jár, feláll kapaszkodva araszolgat de önmagától még nem tud járni. Egyszer azt olvastam hogy amig nem jár nem szabad rá adni cipőt. Tegnap voltak nálunk vendégek, 3 gyerekük van, és azt mondták hogy azért nem jár a fiam még mert nem adok rá cipőt és hog bokasüllyedése lesz vagy lúdtalpa.

Szóval most nem is tudom hogy kire hallgassak ezért kérnék tőletek is véleményeket és tapasztalatokat!


2014. nov. 16. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Oh ezt honnan vette a vendégetek?


A gyermekek lába járásra fejlesztette ki az isten. Cipö nélküli járásra. De mivel hideg és szúros a talaj ezért sajnos cipöt kell hordanunk.

Amikor ez elkerülhetö akkor mezitláb kell lenni.

A cipöt pedig úgy kell megválasztani, hogy az kényelmes és rugalmas talpú legyen.


Egy babára akkor kell cipöt adni, amikor olyan helyen áll, megy ahol fázhat a lába vagy megszurhatja valami. Szobában elég gumis talpú zokni, kint pedig lehet kapni (pl elefanten), elsö cipöket, aminek a talpa csak itt ott gumis, de már puha börböl van.

Ha kemény a talpa a cipönek a gyermeknek nehéz benne járnia, a boltívezete a lábnak megváltozik. Rugalmas talp a motto.


Vannak gyermekek(ezt nézik 1 évesen az orvosnál), akiknek a lába befele döl, és ezért speckó cipöt kell hordaniuk. Ha ilyen a láb, a gyerekorvos elküld ortopédiára és ott megmondják mi kell. Ezeknél azért kell speckó cipö, mert habár a mezitlábazás náluk is nagyon jó, de a rendes cipöt pont a rossz irányba kitapossák, és az még ront a lábukon.

2014. nov. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor vettünk neki cipőt amikor már egy ideje mászkált a bútorok mellett és láttuk rajta, hogy lassan már egyedül is fog járni. Megkapta a cipőt, rá 2 hétre kezdett el egyedül járni.
2014. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Okos vendégek. :) Sokan azt hiszik, az, hogy 3 gyerekük van feljogosítja őket és mindentudóvá avanzsálódnak.

Addig nem kapott cipőt, amíg stabilan járni nem kezdett. Az én fiam 10,5 hónaposan elindult, 11 hónaposn vettük az első (18-as:)) cipőjét.Tehát már az utcán is sétált, kiszállt a babakocsiból és jött a lábán. A legegészségesebb a mezitlábas (zoknis) lét. És ezt szakember mondta, nem 3 gyerekes anyuka. :)

Egyébként amiket felsoroltál, előbb lehet kapni egy rosszul megválasztott cipőtől, mint attól, hopgy mezitláb van a gyerek.

2014. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pont, hogy othon zokniban lenni az egészséges a fjlődő lábnak


én is sokszor meglepődöm, hogy többgyerekesek és olyan sokmindenben mégis buták.(rendszerint a babaát a popsija alatt tartják,meg sorolhatnám, amiket látni is fáj)

2014. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a dévényes gyógytornász anno azt mondta, hogy akkor kell cipőt adni rá, amikor már a bútorok mentén önállóan közlekedik, addig nem.
2014. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos fiam a bútorok mellett közlekedik, Ő most kapta az első cipőjét. Kissé drága volt, 7000 HUF, de bőrcipő, direkt úgy tervezve, hogy tartsa a kis bokáját is. Én ezt nem tartom korainak. Hideg van kinn, úgy is adni kell rá valamit, mert zokniba nem ülhet be a babakocsiba sem.
2014. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, örülök hogy nem csináltam rosszul semmit :)

Mondták hogy nekik 6 hónaposan állt fel 2 gyerek is és mivel adtak rá cipőt ezért tudtak már 8 hónaposan önmaguktól menni. És a miénk ezért nem tud. Mindegy, a lényeg hogy megnyugtattatok!

2014. nov. 16. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a cipőtől indulnak el a babák. Hanem ha az izomzatuk, az idegrendszerük készen áll rá. Ennek semmi köze a cipőhöz. Nyugi, jól teszed, ha nem adsz rá cipőt, amig nem jár stabilan. Babakocsiba lehet rá adni puhatalpú babacipőt. Felesleges kiadni 8-10ezer forintot egy jó cipőért, amíg nem jár önállóan. Olyan gyorsan nő a lábuk, hogy lehet, mire elindulna már ki is nőtte.
2014. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!