Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korra lehet...

Mennyi idős korra lehet megtanítani egy babát/kisgyereket, hogy ne húzza az ember haját?

Figyelt kérdés

Göndör hajam van, emiatt, ha egyszer összefogom, kiengedni csak hajmosás után tudom (fésülködés sajnos nem opció). Mikor számíthatok rá, hogy nem kell 0-24-ben összefogni?


Most fél éves, mintha nagyon kicsit már értené, hogy "nem szabad húzni, fáj", illetve a "finoman" kifejezéseket (ilyenkor finom mozdulattal játszik vele, nem tépi), de időnként "bekattan" és izomból megtépi a hajamat :)


Télen jó szolgálatot tesz a hajam sapka helyett, de gondolom még arrébb van, hogy stabilan békén hagyja. Kb. mennyi idős korától számolhatok vele?


2014. nov. 17. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A 2 éves lányom néha még most is húzza, csak már tudatosan, hiszen tudja, hogy nem szabad és pont ezért direkt csinálja, tesztelget.
2014. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha belekapaszkodik a hajadba, akkor azonnal szedd ki a hajad a kezéből és szólj rá.
2014. nov. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt csinálom, bár a teljes, következetes megértést még nem várom el. A kezét szoktam határozottan megfogni (nem szorítom) és a szemébe nézve komor arccal mondani, hogy "nem szabad". 60%-ban elengedi, 40%-ban meg egyszerűen nem megy át az üzenet.


Tkp ez a kérdésem lényege, hogy mikor várható el tőle, hogy megértse a tiltást.

2014. nov. 17. 09:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém 9 hós és csinálja.

Védőnőnél beszélgettünk a többi anyukával, ő gyerekeik is csinálják.

Szerintem ha nagyobbak lesznek, 1 év körüliek, akkor fogják igazán megérteni, hogy ne csinálják.

Barátaink kislánya 13 hós, ő már nem csinálja.

2014. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy folyamat, és valamelyik gyerek hamarabb, valamelyik később érti meg.

Lányom 8 hónapos kora körül húzta a hajam, de összesen pár hét volt. Utána már nem volt számára izgi, és ha véletlen mégis meghúzta, és rászóltam, akkor kikerekedett szemekkel rám nézett, összeráncolta a homlokát, és abbahagyta. Ilyenkor már értette szerintem, hogy ez nem jó dolog.

2014. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan féléves lehetett, bár én mindig felkiáltottam, hogy "aúú, a hajaam!". Pár alkalom után azt csinálta, hogy szétnyitott tenyérrel tapogatja, nem fogja meg. :) Mamáéba olykor belekapaszkodik, egyéves most.
2014. nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!