Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan érettségire...

Létezik olyan érettségire alkalmas ember, akinek ne lehetne egy idegen nyelvet megtanítani?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert most készülnek enyhíteni a követelményeken:

[link]


Esetleg nem inkább a módszereken kéne változtatni?



2013. szept. 25. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
A nyelvvizsga és a nyelvtudás egyébként gyakran is két külön fogalom.
2013. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Diszlexia, diszgráfia esetén igen. Nyelvtanárként mondom, volt olyan két diplomás tanítványom, aki éveket küzdött a nyelvvizsgáért és nem sikerült neki, mire rájöttünk, miért. Felnőttként vettük ezt észre, mert mindig akkora energiával és annyi áldozattal tanult, mint három másik ember együtt. Nála itt volt a határ. De úgy gondolom, hogy egy nem disz-es, felnőtt ember igenis dolgozzon meg legalább egy nyelvért, ha már értelmiséginek szeretné nevezni magát. Ez manapság alapvető, hogy nem csak a saját nyelvünkön beszélünk, mert a világ hatalmas. Szomorú, de igaz, a nyelvvizsga és nyelvtudás nem egy fogalmak. Azt gondolom, hogy ezen is kellene még dolgozni, de ez még a jövő zenéje.
2013. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akar az nem is fog megtanulni semmilyen nyelvet

(Pedig valamikor az orosz is kötelező volt és mindenki

tudta egy bizonyos szinten)

2013. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs valami olyan betegsége mely ezt akadályozná, akkor szerintem nem.

Sok esetben borzalmasan tanítják a nyelvet. Nyelt tagozatos gimibe jártam, 7 német + 3 angol tanárom volt az 5 év alatt. Emellett 5 különtanárnál is megpróbáltam iskola mellett angolul, de csak az 5. volt olyan aki megfelelt. A gimis tanárok közül a 10-ből csak az osztályfőnökkel lehetett haladni, meg a lektorral. Tehát a tanárok 20% képes normálisan nyelvet tanítani. Ès ez nem csak az én véleményem, több ismerősömmel is beszéltem már, akik máshol tanultak.

Most, hogy külföldön élek, így mégjobban kitűnik, hogy mit kellett volna máshogy.

2013. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!