Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kellene kúsznia?...

Mennyi idősen kellene kúsznia? Baj ha nálunk a forgás kimaradt, inkább már kúszogat helyette?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az szerintem nagyobb baj lenne, ha a kúszás maradn aki és egyből ülne, állna. A kúszás, mászás nagyon fontos, de előbb utóbb forogni is tuti fog.


A fiam 6,5 hónaposan forgott csak oda-vissza, de 4 hónapos kora után elkezdte a kúszós kínlódást és 6 hónap körül arcon tolta magát előre, forgás után kezdte a kéz-láb munkát hangolgatni, 7-8 hónap között már a csípőjét is emelte hozzá és kezdődött a mászás. Ülni még akkor sem, de nem is igényli, mászik és ha felültetem tartja magát, de nem marad úgy. Mivel neki nincs ezzel gond, így szerintem normális így is.


Nem írtad, hogy mennyi idős a babád.

2014. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja és a forgásra nagyon jó ösztönző, ha a földön szőnyegre pl polárt terítesz és azon tartod játékkal a babát. Hagyni kell magának próbálkozni és a nagy tér sokat ösztönzi. Az enyém földön 180-as matracon tanulta be a forgást és most is a földön lakik egész nap.
2014. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

6.5 korrigàltan 4.5hónapos.

2hónapja fordul hasra kicsit kötöttt volt a lapockàja a koraszülöttsèg miatt így csak 1hónapja nyomja ki magàt. 2 hete minden nap megfordult hasról hàtra egyszer de ennyi nem csinàlta tovàbb nem lett belőle forgàs. Most ma reggel mondom az biztosan hogy kùszik felemelt fejjel, vàltott kèzzel ès làbbal...ha megàl a csípőjèt felemeli vagyis terdel...

Szerinted így rendben van?

Dèvènyeshez jàrunk de most 2 hèt kimarad...

Csütörtökön pedig megyünk fejlődès ellenörzèsre.

2014. nov. 17. 10:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy egèsz szoba az övè, szivacs szőnyegzve van, fölötte lóg egy kèt jàtèk kifeszített fonalon, gondoltam hàtha megfordulna èrte,egyik sarokban pedig a jàtszószőneyege. Mondjuk utàl hàton lenni pelenkàzni is alig tudom, ès aludni sem alszik hàton...
2014. nov. 17. 10:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, de ha jártok fejlesztésre is, akkor szerintem megnyugodhatsz. Majd fog forogni vissza is, tartsd térben, ha tudod, ne játókában, vagy kiságyban.
2014. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónapja fordul hasra, és 2 hete hasról hátra, akkor 2 hete már tud forogni mindkét irányba, nem maradt ki. Mindegy, hogy milyen gyakran csinálja.
2014. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy sok helye van :)
2014. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen csakhogy ùgy tudom a forgàs egy folyamatos dolog nem megfordul elvan 10 percidg ès vissza....
2014. nov. 17. 11:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Nemm! Sok baba egyszer megcsinálja, kúszi, mászik pár hétig és felül. Az a lényeg, hogy egyszer menjen és képes legyen rá. De tuti fog majd forogni, de miért forogna oda-vissza, ha jó úgy neki, amilyen pozícióba eljut egy forgással is.
2014. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy létezik olyan, hogy egy gyerek nem forog :):) hát ha kúszik először, akkor lesz olyan helyzet, hogy egyszer csak átfordul.

bár ritka, az első mozgássor az átfordulás, de nem szentirás.


valójában a mászás/kúszás a lényeges elem a mozgásfejlődésben, ha ez kimarad - pl. bébikompba teszik a gyereket - akkor az később nehézségeket okoz a tanulásban, olvasásban, mozgásban. azért van ez, mert az agyban az idegpályák folyamatosan épülnek, és a FELVÁLTOTT KÉZ ÉS LÁBMOZGÁS (egyszer jobb, egyszer bal... stb.) fontos mozgássor az idegpályák kiépüléséhez, egyfajta "alap". ha ez kimarad, akkor van baj.


fog forogni is, ne aggódj :) hagyd csak, had dolgozzon, had kússzon szépen :)


forgás 3-7 hónapos kor között van, illetve kúszás mászás 3-12 hónap között - de ez nem szentírás.


újszülöttek tudnak kúszni már, pár hetesen - ez ösztönös, ez nem keverendő össze a kisbabás kúszással! :)

2014. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!